Выбрать страницу

Єпископ Антоній звершив Літургію та очолив традиційний Хресний хід у с. Головківка (+ВІДЕО)

6 липня 2023 р., у свято Володимирської ікони Пресвятої Богородиці, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Іоанно-Богословському храмі с. Головківка Чигиринського округу. Преосвященному владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Чигиринського округу протоієрей Анатолій Прикотенко, ключар Архангело-Михайлівського кафедрального собору м.Черкаси протоієрей Олексій Демченко, настоятель храму протоієрей Ігор Коркоць та духовенство єпархії.

На богослужінні було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці Літургії єпископ Антоній очолив традиційний Хресний хід навколо села зі співом молитов до Божої Матері, після якого звернувся до численних прочан із духовною настановою.

***
Володимирська ікона Пресвятої Богородиці – давній чудотворний образ із багатовіковою історією. Після Вознесіння Господа на небо святий апостол Лука, як оповідає Священне Передання, написав на дошці образ Богородиці. Перший образ був показаний Божій Матері, який Вона благословила словами “Благодать Того, хто народився від Мене, і Моя з цією іконою нехай буде”.

Цей образ був відправлений апостолом Лукою в Олександрію до учня Феофіла. За іншими джерелами, ця ікона зберігалася до 450 року в Єрусалимі. Пізніше образ був перенесений до Константинополя і багато століть перебував у Влахернському храмі. Святий апостол Лука, як оповідає церковний Переказ, написав ще кілька ікон Богоматері.

За даними літопису, цю ікону надіслав близько 1131 року на Русь у період князювання Юрія Долгорукого патріарх Царгоградський Лука Христоверг. В цей самий час було принесено й іншу ікону Богородиці. Остання перебувала в одному з храмів Києва, збудованому 1132 року, і, ймовірно, від нього ж отримала найменування “Пирогоща”.

У 1155 р. св. блг. князь Андрій Боголюбський, залишаючи Київ і прямуючи в родову Суздальську землю, таємно взяв із собою ікону Богородиці з Вишгорода, який до цього часу став його удільним містом. Ця ікона отримала згодом найменування “Володимирська”.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Количество просмотров: 187

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!