Божественна літургія в Неділю 4-ту після П’ятидесятниці в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси (+ВІДЕО)

2 липня 2023 р., у Неділю 4-ту після П’ятидесятниці та день пам’яті свт. Іоанна Шанхайського, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний архієрей Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив ранню Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси. Його Преосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, ключар кафедрального собору протоієрей Олексій Демченко та клірик собору ієромонах Єлисей (Леошек).

На богослужінні було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після завершення Літургії єпископ Антоній звернувся до парафіян собору з архіпастирським словом, у якому розповів про життєвий шлях свт. Іоанна (Максимовича), архієпископа Шанхайського і Сан-Франциського, який був нашим співвітчизником. “Скрізь, де б не опинявся свт. Іоанн: перебуваючи в еміграції, будучи студентом юридичного факультету Белградського університету, потім ставши священиком і архієреєм, він завжди відчував висоту християнського служіння, намагаючись у смиренні виконувати божественні заповіді”, – зазначив архієрей.

***
“Проповідь Христового вчення і віри в Христа і в Живоначальну Трійцю є виконання обов’язку, заповіданого Христом апостолам, і невід’ємний обов’язок архіпастирів і пастирів”, – сказав святитель Іоанн у напутньому слові одному новопризначеному архієрею. Це була не протокольна фраза, а свідчення про особистий подвиг святого архієпископа у справі церковної місії. На його немічні плечі лягла величезна відповідальність за формування духовно-морального обличчя пастви, розсіяної по всіх кінцях землі в роки післяреволюційного лихоліття.

“Не можна проповідувати Євангеліє, не проявляючи любові в справах”, – говорив з амвона святитель Іоанн Шанхайський, одягнений в архієрейські ризи. А потім, у старому підряснику виходив босоніж із храму і йшов зі Святими Дарами до стражденних людей у лікарні та в’язниці.

Про роль відомої людини в історії найточніше скажуть її сучасники. Про святителя Іоанна (Максимовича) практично всі відгукувалися більш ніж позитивно. Ще за життя ніхто не сумнівався в його святості. Його спосіб життя визнавали рівноангельським. “Він ангел Божий у людській подобі”, – свідчив про святого один із його близьких знайомих – святитель Миколай Сербський.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Апр