СПРАВУ МИТРОПОЛИТА АРСЕНІЯ (ЯКОВЕНКА) БУДЕ ПІДГОТОВЛЕНО ДЛЯ РОЗГЛЯДУ СПЕЦІАЛЬНИМИ ПРОЦЕДУРАМИ ООН ТА РАДОЮ З ПРАВ ЛЮДИНИ ООН

13 травня 2024 року рішенням апеляційного суду м. Дніпро було залишено без змін ухвалу суду першої інстанції щодо взяття намісника Свято-Успенської Святогірської Лаври митрополита Арсенія (Яковенка) під варту в порядку запобіжного заходу без права внесення застави.

Учасники міжнародного правозахисного Альянсу “Церква проти ксенофобії та дискримінації”, разом із мільйонами православних вірян у всьому світі очікували, що суд пом’якшить запобіжний захід для митрополита Арсенія, з огляду на очевидну спірність звинувачень і відсутність будь-якої шкоди від проповіді ієрарха УПЦ. Про це правозахисне об’єднання повідомило на своєму офіційному сайті.

Як відомо, у своєму виступі з церковного амвону православний ієрарх висловив кілька фраз про неприпустимість перевірок вірян і збору їхніх персональних даних на деяких блокпостах під час пересування людей до храмів і місць релігійного поклоніння. При цьому висловлена митрополитом Арсенієм інформація про локації цих блокпостів не несе конкретного і змістовного характеру і за фактом не призвела до будь-якої шкоди.

Однак на жаль суд не знайшов підстав для пом’якшення запобіжного заходу у справі.

Одночасно з цим кримінальна справа не спрямовується на стадію судового розгляду, що дало б можливість довести невинність митрополита Арсенія і реалізувати повною мірою його право на справедливий судовий захист.

Таким чином, за оцінкою правозахисного Альянсу, українська влада продовжує практику необґрунтованого утримання людей у слідчих ізоляторах без достатньої юридичної мети, що дає змогу використовувати тюремне ув’язнення не як запобіжний захід, а як міру фактичного покарання без судового вироку та доведеної провини.

Зважаючи на це, правозахисники Альянсу підготують справу про необґрунтоване утримання митрополита Арсенія під вартою для розгляду під час 56 сесії РПЛ ООН (18 June – 12 July 2024), зокрема під час нарад, присвячених доповіді Верховного Комісара ООН з прав людини щодо України, а також вживуть заходів для подальшого розголосу цього процесу на міжнародному рівні.

Ще раз закликаємо українську владу змінити запобіжний захід для митрополита Арсенія на більш м’який і негайно передати його справу до суду для винесення судового вироку під час відкритого судового розгляду.

За матеріалами пресслужби міжнародного правозахисного Альянсу “Церква проти ксенофобії та дискримінації”

Липень 2024
« Чер