У Лазареву суботу єпископ Боярський Феодосій звершив Божественну Літургію у Введенському Обиденному храмі в м.Києві (ОНОВЛЕНО)

4 квітня, в день пам’яті Воскрешення праведного Лазаря (Лазареву суботу), з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, вікарій Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій звершив Божественну Літургію у Введенському Обиденному храмі на Теремках-1 в м.Києві.

Преосвященному владиці співслужили настоятель храму архімандрит Лазар (Ніколаєв) та духовенство столиці. На завершення богослужіння єпископ Феодосій привітав тих, хто молився із закінченням святої Чотиридесятниці та передоднем Вербної неділі й Страсної седмиці.

Також Преосвященний владика привітав настоятеля храму архімандрита Лазаря з Днем тезоіменитства та побажав йому зміцнюючої допомоги Божої в несенні чернечого та настоятельського хреста.

Довідка.
Введенський Обиденний храм на Теремках-1 – перший (і поки єдиний) в Україні «Обиденний» храм, тобто побудований за одну добу (дослівно «об один день»). Зведений він в ознаменування 1020-річчя Хрещення Русі протягом всього одного дня – 3-го грудня 2008 року. А на наступний день, 4 грудня, на свято Введення до храму Пресвятої Богородиці, в Обиденному храмі була звершена перша Божественна Літургія. Згодом первісну будівлю церкви було розширено, добудовано та благоприкрашено.
Звичай будувати Обиденні храми йде з часів Київської Русі. Перший Обиденний храм був побудований в 996 році при святому рівноапостольному князі Володимирі, який одного разу, рятуючись від печенігів, що його переслідували, був вимушений сховатися зі своєю дружиною під мостом. Тоді він дав обітницю Богу побудувати церкву в разі позбавлення від небезпеки. І, дійсно, благополучно повернувшись додому, він, як підтверджує літопис, негайно приступив до виконання своєї обітниці. У той час для будівництва Обиденного храму, як правило, сходилися жителі всього міста і впродовж всього одного дня зводили дерев’яну церкву. І ось, така давня, але вже забута традиція храмобудування була відроджена до 1020-ї річниці Хрещення Київської Русі.
Будівництво та перше богослужіння в київському Введенському Обиденному храмі на Теремках-1 широко висвітлювалися в 2008 році українськими та зарубіжними ЗМІ.

[wzslider autoplay=”true” transition=”‘flash'” lightbox=”true”]

Додані фото: