Єпископ Боярський Феодосій звершив відспівування схимонахині Віри (Чмихової)

IMG_5560_новый размер8 червня, в день віддання свята Світлого Христового Воскресіння – Пасхи, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, вікарій Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій звершив Божественну Літургію в храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських на Південному кладовищі м.Києва.

Преосвященному владиці співслужило духовенство Київської та Одеської єпархій. Після закінчення Літургії було звершено Чин відспівування і поховання новопреставленої схимонахині Віри (Чмихової).

Схимонахиня Віра, що спочила 6 червня на 82 році життя, була духовною дочкою преподобного Кукші Одеського. Будучи сиротою, з дитячого віку вона була поруч з преподобним, подорожуючи по місцях його служіння: в Києво-Печерську та Почаївську Лаври, Одеський Успенський і Хрещатицький монастирі. За свідченням очевидців, майбутня схимонахиня була улюбленою дитиною – духовним чадом святого, який за життя благословив її на прийняття чернечого постригу. Після смерті преподобного матінка все життя прожила у Львові, являючись прихожанкою Свято-Георгіївського храму. Її добре знало і любило духовенство, чернецтво та миряни зі Львова, Одеси, Чернівецької єпархії, монастирів Святої Землі – Горненського і Марії Магдалини, а також чада преподобного Кукші. Останні кілька місяців, у зв’язку з тяжкою хворобою, вона жила в Києві. Напередодні своєї смерті, в Неділю про сліпого, схимонахиня Віра молилася на Літургії і причащалася в Хрестовоздвиженському храмі м.Києва, брала участь у Хресному ході.

Попрощатися з матінкою Вірою зібралися віруючі з Києва, Львова, Одеси що дізналися про її смерть. Божественна Літургія та відспівування звершувалися по Пасхальному чину. Похована схимонахиня Віра (Чмихова) на центральній алеї Південного кладовища столиці.

[wzslider autoplay=”true” transition=”‘flash'” lightbox=”true”]

« Фев