Єпископ Боярський Феодосій в Страсбурзі відкрив духовно-просвітницький вечір присвячений традиціям Святої Гори Афон

Завершальний етап ювілейних заходів, присвячених 1000-річчю давньоруського чернецтва на Афоні, пройшов в «парламентській столиці Європи» м.Страсбурзі (Франція).

Організований Українською Православною Церквою і Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні духовно-просвітницький вечір, присвячений традиціям Святої Гори Афон, відбувся 13 грудня 2016 року у страсбурзькому католицькому культурному центрі ім. апостола Фоми.

Відкрив вечір єпископ Боярський Феодосій, вікарій Київської єпархії УПЦ. Він зачитав вітальне слово від імені Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Також перед присутніми виступив представник Руської Православної Церкви при Раді Європи, настоятель православної парафії Всіх святих в Страсбурзі ігумен Филип (Рябих).

У заході взяли участь представники різних національностей: українці, росіяни, французи, німці. Були присутні працівники апарату Ради Європи.

У рамках ювілейного вечора жителям Страсбурга були представлені фотовиставка «Стежками Афону» і показ документального фільму «Тисяча років на Афоні», після чого відбулася пізнавальна лекція директора Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні (МІАСУ) і головного редактора альманаху «Афонська спадщина» Сергія Шумило, присвячена Святій Горі Афон і її 1000-літнім духовним традиціям. В рамках вечора також відбулася презентація афонських видавничих проектів УПЦ і МІАСУ.

На завершення заходу українськими гостями всім присутнім були подаровані ікони прп. Іоанна Вишенського Святогорця і Собору всіх Святогорських Преподобних.

У рамках заходів у дар бібліотеці Страсбурзького університету (University of Strasbourg), заснованого в 1538 р., були передані комплекти книг Сергія Шумило, присвячені 1000-літній афонській спадщині.

Окрім того, 14 грудня директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні (МІАСУ) Сергій Шумило у Страсбурзі провів переговори з представниками керівництва одного з найбільших європейських франко-німецьких телеканалів ARTE (Association Relative à la Télévision Européenne) і компанії Vidicom Media на предмет співробітництва у галузі популяризації афонської спадщини в Західній Європі, реалізації спільних телевізійних та інформаційних проектів, проведення заходів і т. п.

Як повідомлялося раніше, у дев’яти містах Європи протягом місяця (листопад-грудень) Українською Православною Церквою і Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні був реалізований масштабний духовно-просвітницький проект, присвячений 1000-літній спадщині Святої Гори Афон.

У рамках реалізації проекту в Польщі, Чехії, Німеччині, Швейцарії, Італії і Франції була проведена серія наукових та духовно-просвітницьких заходів на тему: «Афон – Київ. До 1000-річчя духовно-культурних зв’язків».

Зокрема, ювілейні заходи були проведені у Варшаві, Празі, Карлових Варах, Гамбурзі, Неаполі, Римі, Женеві, Мілані. Завершальний етап серії заходів відбувся у Страсбурзі.

Організаторами виступили Відділ зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви, Синодальний відділ «Церква і культура» та Міжнародний інститут афонської спадщини в Україні.

Проект реалізовувався за підтримки Помісних Церков: Константинопольської Православної Церкви, Російської Православної Церкви, Польської Православної Церкви, Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, Сербської Православної Церкви, а також інших міжнародних наукових та релігійних організацій і установ.

Здійснювався проект з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

За матеріалами Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ

« Фев