Керуючий Північним київським вікаріатством єпископ Боярський Феодосій взяв участь у прославленні двох святих

28 серпня 2016 року, Неділю 10-ту після П’ятидесятниці та свято Успіння Пресвятої Богородиці, під час Божественної літургії на соборній площі в Києво-Печерській Лаврі відбулося прославлення у лиці святих митрополита Київського і Галицького Іоаннікія (Руднєва, +1900) та схиієромонаха Вассіана Сліпого (Балашевича, +1827).

За богослужінням, яке очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, була звершена остання заупокійна літія за митрополитом Іоаннікієм та схиієромонахом Вассіаном, після чого були оголошені рішення Священного Синоду УПЦ від 19 квітня та 20 липня 2016 року (Журнали № 21 та 29 відповідно) про причислення їх до лику святих. Також були зачитані житія новопрославлених подвижників.

Пам’ять преподобного Вассіана Сліпого (Балашевича) Священним Синодом УПЦ встановлено звершувати 25 квітня / 8 травня (старий / новий стиль), в день його преставлення, а святителя Іоаннікія (Руднєва), митрополита Київського і Галицького –7/20 червня (старий / новий стиль), також в день його преставлення.

Обидва святих подвизалися та були поховані у Києво-Печерській Лаврі. Могила святителя Іоаннікія знаходиться у Хрестовоздвиженському храмі, а преподобного Вассіана – біля храму Різдва Пресвятої Богородиці.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

[wzslider autoplay=”true” transition=”‘flash'”]