Єпископ Боярський Феодосій взяв участь в урочистостях в день випуску в Київських духовних школах (+ВІДЕО)

11 червня, в Неділю всіх святих, у Київській духовній академії відбувся урочистий акт з нагоди чергового випуску. Захід, що проходив в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври, очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Разом з Предстоятелем УПЦ Блаженнішим Митпополитом Онуфрієм та ректором Київської духовної академії митрополитом Бориспільським і Броварськии Антонієм, в урочистостях взяли участь єпископ Боярський Феодосій, єпископ Гостомельський Тихон, викладачі, студенти та гості Київських духовних шкіл.

Святкування розпочалось Божественною літургією, яку очолив Предстоятель. Під час малого входу Блаженніший Владика удостоїв випускників духовних шкіл у священному сані богослужбових нагород. Після Літургії було звершено подячний молебень з нагоди закінчення навчання.

Перший випуск після відродження Київської духовної семінарії відбувся у 1992. У тому ж році була відновлена Київська духовна академія. За 2016-2017 навчальний рік Київська духовна академія підготувала для служіння Церкві 20 магістрів, 2 кандидати богослов’я, ще троє студентів прослухали курс. Дипломи бакалаврів богослов’я отримали 56 юнаків на стаціонарі та 90 випускників заочного сектору. Сьогодні в стінах древньої Київської духовної академії заради підготовки майбутніх церковних пастирів несуть свій послух понад 60 членів професорсько-викладацької корпорації.

Під час урочистого акту Блаженніший Владика звернувся до випускників зі словом настанови. Предстоятель закликав майбутніх пастирів долучати до отриманих знань і святість життя. “Ми є проповідниками слова, і наше слово має силу тоді, коли воно підкріплене нашим благочестивим життям. Можна говорити дуже красиво, поетично, але без християнського життя ці слова будуть пустими”, – наголосив Архіпастир.

Вітальне слово випускникам виголосив і ректор КДАіС митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. За традицією від магістрів та бакалаврів з вітанням та подякою виступили свящ. Віталій Герасименко та Михайло Ганькулич.

Після цього Предстоятель вручив випускникам дипломи про здобуття духовної освіти та пам’ятні подарунки.

По завершенні заходу відбулася святкова трапеза.

Нагадаємо, 9 червня Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив засідання Вченої ради Київської духовної академії.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

« Мар