Выбрать страницу

Коментар прес-служби Черкаської єпархії УПЦ щодо голосування депутатів Черкаської міської ради про вилучення земельної ділянки Соборного парку із церковного користування

29 вересня 2022 року черкаська громадськість дізналася зі ЗМІ про те, що депутатами Черкаської міської ради на черговій сесії було прийнято рішення про примусове вилучення земельної ділянки (площею 8,7291 га) в Соборному парку, яка знаходиться у постійному користуванні у Черкаської єпархії Української Православної Церкви.

Православна громада Черкас прийняла цю новину з подивом, а багато хто й з обуренням. І справді, можна лише дивуватися цим незрозумілим, таємно підготованим, юридично безпідставним і відверто антицерковним вчинком депутатів.

Ґрунтовні юридичні висновки з прийнятого депутатами рішення та його законності можна буде зробити тільки після офіційного отримання Черкаською єпархією листа від Черкаської міської ради та такої ж офіційної публікації тексту документу, що був проголосований. Але вже сьогодні з відеозапису сесії зрозуміло, що низка депутатів проголосували «за» вилучення земельної ділянки у Церкви, не цікавлячись думкою православних черкащан, своїх виборців, на підставі наративів міжконфесійної ворожнечі та з метою політичного піару. На підставі цього ж відеозапису юристами обов’язково буде дана кримінально-правова оцінка висловлюванням деяких депутатів на наявність в їх висловлюваннях розпалювання релігійної ворожнечі та дискримінації громадян України за релігійною ознакою.

Важливо відмітити, що мер міста Черкаси А.В. Бондаренко та ще низка депутатів, які справді трудяться на благо черкащан і розуміють їх реальні потреби та побажання, а не займаються піаром на стражданнях людей, не тільки не голосували за це рішення, але і публічно заявили свою незгоду щодо постановки такого питання.

Привід «вилучити» паркову зону, яка належить найбільшій православній громаді міста, депутати сформулювали так: «У зв’язку з необхідністю використання для суспільних потреб, з подальшою передачею її «Дирекції парків» Черкаської міської ради як «зону відпочинку містян».

Для яких саме «суспільних потреб», шановні депутати, ви намагаєтесь вилучити вісім гектарів парку? Чи дійсно ви думаєте, що вчиняєте це в рамках закону і заради блага черкащан? Невже Соборний парк закритий для відвідування та не використовується для відпочинку містян і гостей міста? Адже всім відомо, що Соборний парк утримується Церквою нічим не гірше, ніж більшість інших парків міста, а суспільно значимі культурно-масові заходи, які проводить у парку Черкаська єпархія Української Православної Церкви, являються безпрецедентними за своїм масштабом та духовно-культурною користю для містян. Про це прекрасно знають всі мешканці Черкас. Та мабуть усі, окрім деяких депутатів.

Не можна виключати, що в цьому деструктивному рішенні депутатів Черкаської міської ради є не тільки мотивація політичного піару на модній сьогодні темі, а також і особистий інтерес окремих осіб, які вже давно мріють в цій парковій зоні розвернути діяльність для власного збагачення. Дякуючи тому, що такі особи ще не добралися до Соборного парку, черкащани не знають і не чують про такі речі, як квоти, тендери, мільйонні чеки на обслуговування Соборного парку, відкати та хабарі. Цього всього немає і бути не може саме тому, що ні держава, ні місто жодної гривні на Соборний парк не виділяють і не витрачають. Церква про все піклується сама, власним коштом.

Зі ЗМІ стало відомо, що одна з депутаток міськради розповіла, що нібито ця ділянка паркової зони з 1950-их років використовується як парк та  тепер занепадає з року в рік, і Церква нею не займається:  «…більше як 100 дерев були спиляні, натомість нові не було висаджено …». Але це, м’яко кажучи, неправда.

Прикро, що народній обраниці невідомо, що на нинішній території парку до передачі земельної ділянки Церкві в 1994 році були не просто смітники та чагарники. За спогадами відомого черкаського краєзнавця Бориса Юхна, ці хащі були осередком дикої злочинності. І в 1994 році Церкві передали «вже давно здичавілу «Первомайку» саме тому, що влада була просто неспроможна навести лад у найпроблемнішому міському парковому кварталі, та щоб «Первомайка» не підвищувала показники у міліцейських звітах про пограбування та інші жахливі злочини.

Після 1994 року православна громада Української Православної Церкви в Черкасах на чолі з покійним митрополитом Софронієм облагородили територію, перетворили середмістя Черкас на витвір архітектурного мистецтва, збудували найбільший православний храм в Україні, організували зону дитячого відпочинку, алеї, огорожу, нові насадження.

Розповімо ще цій депутатці та всім тим, хто може цього не знає, що Черкаською єпархією з 1990-х років і до сьогодні постійно ведуться роботи з благоустрою та підтримки в належному стані Соборного парку. Щомісячно для цього вкладаються немалі кошти парафіян в озеленення та прибирання території, нагляд за деревами, освітленням, охороною, ремонтом дитячих майданчиків тощо. Замість ліквідованих (на законних підставах) аварійних дерев лише за останні два роки Черкаською єпархією було висаджено більше 220 нових насаджень. А в цьому році запланована і вже фінансується висадка ще понад 200 нових дерев цінних порід. У парку постійно працює церковна техніка: два трактори, вантажівки та ін., працюють робочі, прибиральники, садівники, щоб підтримувати Соборний парк на належному рівні. І все це виключно церковним коштом, тобто коштом православної громади, що належить до Черкаської єпархії Української Православної Церкви, а не за бюджетні гроші.

А крім цього, на території парку окрім богослужінь постійно проводяться культурно-масові заходи, концерти та фестивалі. Церква встановила і утримує дитячі майданчики, влітку на території парку, на свіжому повітрі, для дітей щонеділі проводяться майстер-класи з народних мистецтв, активні заняття тощо. У минулому році в Соборному парку відбувся яскравий концерт за участі переможця всеукраїнського конкурсу «Голос країни» протоієрея Олександра Клименка. Цей захід  був частиною великої програми просвітницького благодійного марафону містами України під гаслом: «Збережімо родину – збережімо народ».

У цьому році до Дня захисту дітей православною громадою Архангело-Михайлівського кафедрального собору на території Соборного парку було організовано і проведено масштабну благодійну акцію «Діти за мирне майбутнє», аналогів якій не було за останнє десятиріччя в м. Черкаси. У цей день Церквою було організоване дозвілля близько 1500 дітей біженців та черкащан: анімаційна шоу-програма, різноманітні конкурси, на яких дітвора виявляла свої таланти та здібності. Безкоштовно діяли атракціони, гірки, батути та багато іншого. Діти куштували солодощі, попкорн, інші ласощі. Все безкоштовно, все для містян, для маленьких і дорослих черкащан та вимушених переселенців. Чи багато подібних цим культурно-дозвільних акцій було влаштовано останніми роками в інших парках нашого міста, та ще й повністю безкоштовних? Відповідь очевидна. Може, саме це так дратує деяких депутатів?

Сестрами милосердя Черкаської єпархії на території Соборного парку постійно, декілька разів на тиждень, влаштовуються благодійні (безкоштовні) гарячі обіди для людей, які постраждали внаслідок бойових дій, переселенців, малозабезпечених та обездолених людей – а це близько 500 осіб щотижня. Завдяки такій благодійній соціальній роботі Церкви, люди, які тимчасово через війну проживають в нашому місті, з вдячністю будуть згадувати черкаський кафедральний Собор та Соборний парк, адже саме вони стали для багатьох біженців гостинною візитівкою Черкас.

І все це добре та корисне, та й багато чого іншого, для мешканців міста та вимушених переселенців робиться Церквою саме на церковній території Соборного парку, у повній відповідності до законів та всіх державних вимог щодо постійного користування цією земельною ділянкою.

Тому православна громада Черкас, маючи на це всі законні підстави, буде захищати інтереси віруючих громадян нашого міста і зробить все, щоб не дати реалізувати цю цинічну антицерковну ідею. В юридичній та суспільній площині, якщо потрібно – в судах, колективно та індивідуально, кожен на своєму місці, православні черкащани будуть боротися проти свавілля і беззаконних дій цієї групи депутатів, які забули, хто їх обирав.

Окрім цього, Церква залишає за собою право донести ім’я кожного депутата, назву кожної політичної сили, які будуть намагатися «продавити» це ганебне антицерковне рішення,  до православних вірян нашого міста та області, щоб усі православні віруючі Черкащини запам’ятали ці імена та ці політичні сили і зробили для себе відповідні висновки на наступних виборах.

Количество просмотров: 375

Цей запис також доступний на: Russian

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!