Літургія в Неділю прп. Іоанна Ліствичника в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси

26 березня 2023 р., у Неділю прп. Іоанна Ліствичника, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний архієрей Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси. Преосвященному владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк та духовенство собору.

На богослужінні було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після Літургії єпископ Антоній звернувся до парафіян собору зі словом проповіді.

***

У Синаксарі (богослужбовому повчанні), присвяченому прп. Іоанну Ліствичнику, розкривається важлива риса його характеру. “Служінням його були безперервні молитви і незрівнянна до Бога любов” – пише автор похвального Слова.

Під служінням ми, найчастіше, розуміємо справи милосердя: допомогу бідним, хворим і знедоленим людям. Дещо іншим чином це служіння проходить у священиків і ченців. Вони теж служать людям справами милосердя. Але значна частина їхнього служіння проходить у вдосконаленні душі через молитву і любов до Бога. Тільки той служитель Церкви, який молиться і любить Бога, може жертовно послужити людям у справах милосердя.

Саме таким служителем був преподобний Іоанн Ліствичник. Він був справжнім ченцем, який досяг значних здобутків в молитві та боголюбстві. Сам Іоанн не вважав себе великим подвижником, але вважав, що Господь помилував його за смирення. Все його життя пройшло в самозреченні. Святий трудився і проповідував заради блага інших людей, за що отримав дар безперервної молитви і гарячої любові до Бога. Так і ми отримаємо духовну розраду, якщо основою нашого життя буде самовіддача, підкріплена смиренням, молитвою і любов’ю до Творця і Його творіння – людини.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ