Митрополит Феодосій на 56-й сесії РПЛ ООН у Женеві (+ВІДЕО)

Шановні учасники наради,

Я митрополит Української Православної Церкви, очолюю Черкаську і Канівську єпархію. Уже понад рік я є обвинуваченим одразу в чотирьох кримінальних справах, відкритих проти мене Службою Безпеки України за мої висловлювання і проповіді, в яких я відстоював свої релігійні переконання і захищав права віруючих.

Після того, як суд пом’якшив умови мого арешту і дозволив мені проводити Богослужіння на Великдень, – біля будівлі суду було організовано масові акції протестів з боку радикалів, яких чомусь охороняє поліція.

Тепер судові засідання в моїй кримінальній справі відбуваються в обстановці відкритого публічного пресингу: мітинг збирають перед будівлею суду щоразу, коли мені або суддям необхідно потрапити в будівлю суду, – мітингувальники перекривають мені дорогу, погрожують, скандують образливі гасла, розбили лобове скло в моїй машині, травмували кількох осіб, які мене супроводжували.

Усе це бачать судді й розуміють, які для них особисто будуть наслідки в тому разі, якщо вони ухвалять незалежне рішення.

Очевидно, що такі акції не можуть бути організовані без прямої підтримки і дозволу влади, яка таким чином чинить на суд тиск.

Найближчим часом мої адвокати надішлють Спеціальному доповідачу ООН скаргу, оскільки ми вичерпали всі можливості для захисту на національному рівні.

Переконливо прошу Спеціального доповідача ООН з питання незалежності суддів та адвокатів відреагувати на цю заяву та подані моїм захистом міжнародні скарги.

Дякую за увагу!

Шановні учасники наради,

Здається очевидним, що свобода слова та вираження переконань передбачає можливість говорити про віру та релігію, а також критикувати правопорушення, як-от насильство під час захоплення храмів, побиття вірян.

Але, на жаль, сьогодні така свобода відсутня в Україні. Проти мене, митрополита Української Православної Церкви, відкрито вже 4 кримінальні справи за мої проповіді та виступи, в яких я захищаю права своїх парафіян і своєї Церкви, виступаю проти насильства і порушень прав людини в моїй країні. Я не говорив нічого протизаконного, не закликав до повалення влади, а лише критикував радикалів, які захоплюють наші церкви і б’ють наших вірян, звертався до судів і поліції по захист. Але влада вимагає для мене кримінального покарання. Зараз я перебуваю під домашнім арештом, а перед кожним судовим засіданням радикали організовують перед судом мітинги з метою чинення тиску на суддів.

Усі вироки та обвинувачення сформовані на основі так званої “експертизи”, – тобто думки лінгвіста-психолога, який аналізує наші тексти так, як це потрібно обвинуваченню.

Про жодні стандарти свободи слова та журналістські стандарти при цьому немає й мови. Ці свободи лише формально закріплені в українських законах, але на ділі – зовсім інша ситуація.

Шановний пане Спеціальний доповідачу, переконливо прошу Вас звернути увагу на процес тотального знищення в Україні свободи слова, прошу Вас захистити право виражати релігійні переконання та право захищати права людини в моїй країні.

Дякую за увагу!

Июнь 2024