Монастир Різдва Богородиці м.Черкаси відзначив 115-ту річницю свого заснування

18 листопада, у 115-ту річницю заснування, у монастирі Різдва Богородиці м.Черкаси відбулися святкові ювілейні заходи. Божественну літургію очолив митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, якому співслужили вікарії Черкаської єпархії – архієпископ Золотоніський Іоанн, намісник монастиря, та єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, благочинний у справах монастирів єпархії, а також духовенство Черкаської єпархії.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви, а також особливі молитви за упокоїння спочилого духовенства та засновників обителі.

Після завершення Божественної літургії митрополит Феодосій виголосив проповідь, після якої відбулася Хресна хода навколо історичної території монастиря з читанням Святого Письма та кропленням віруючих святою водою.

Після завершення був звершений молебень перед Казанською іконою Божої Матері.

Історична довідка:
18 листопада 1906 року, з благословення митрополита Київського Феогноста (Лебедєва), вікарій Київської єпархії єпископ Чигиринський Платон (Рождественський) звершив чин великого освячення Казанського храму і монастирського подвор’я. Під час радянської влади обитель була закрита. В період німецької окупації було дозволено відновити богослужбове життя на залишках обителі. Під храм було пристосувано приміщення братської трапезної, який був освячений на честь Різдва Пресвятої Богородиці, в пам’ять про храм, який стояв в районі колишнього Сінного ринку і був зруйнований при відступі радянських військ в 1941 році.