Відбулося відспівування благочинного Шполянського округу Черкаської єпархії протоієрея Василія Костенка

18 травня 2022 р., в Свято-Миколаївському храмі м. Шпола було звершено Божественну літургію та чин погребіння новопреставленого благочинного Шполянського округу Черкаської єпархії та настоятеля храму прот.Василія Костенка.

З благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія богослужіння очолив вікарій Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн.

Високопреосвященному владиці співслужили благочинний Корсунь-Шевченківського округу прот.Іоанн Налапко, благочинний Городищенського округу прот.Іоанн Жигало, благочинний Чигиринського округу прот.Анатолій Прикотенко, благочинний Кам’янського та Смілянського округів прот.Георгій Пограничний, духовенство Шполянського та інших благочинь єпархії.

Похований прот.Василій на міському кладовищі, неподалік храму.

Народився отець Василій Костенко 7 лютого 1947 р. в селі Сидорівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.
Закінчив Гірничий технікум Криворізького технічного університету, Красноярський сільськогосподарський інститут, юридичний факультет МГУ.
В 1991 р. був рукопокладений в священний сан та направлений благочинним в м.Шпола, де і прослужив до своєї кончини.
Заочно навчався в Київській Духовній семінарії.
Завдяки трудам прот.Василія на Шполянщині відкрито біля 28 приходів. Великих зусиль благочинний приклав до відбудови та відновлення чернечого життя Свято-Миколаївського Вознесенського Лебединського жіночого монастиря.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії