Митрополит Феодосій очолив Божественну літургію Великого Четверга в кафедральному соборі (+ВІДЕО)

2 травня 2024 року, у Великий Четвер, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив Божественну літургію свт. Василія Великого в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Його Високопреосвященству співслужив вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній. Архієреям співслужило духовенство собору.

На Літургії було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Цього дня, коли згадується євангельська подія встановлення Господом Іісусом Христом Таїнства Євхаристії, численні парафіяни приступили до Святого Причастя.

На завершення богослужіння митрополит Феодосій звернувся до пастви з проповіддю про благодатний вплив Причастя на душу віруючої людини. Владика закликав парафіян причащатися якомога частіше, тому що участь у головному Таїнстві Церкви є запорукою спасіння християнина і його вічного життя. Про це засвідчив Сам Господь, сказавши: “Той, хто їсть Мою Плоть і п’є Мою Кров, той має життя вічне, і Я воскрешу його в останній день” (Ін. 6:54).

***

Великий Четвер – найбільш насичений подіями день. Можна тільки припускати, які душевні боріння відчував того дня Христос. Його душа не знала спокою і в Нього вже не було часу для відпочинку.

День почався з нічної вечері, на якій Іісус встановив Таїнство Причастя, давши учням Свої Тіло і Кров під виглядом хліба і вина. Будучи господарем пиру, Він продовжував служити апостолам, умиваючи їм ноги і навчаючи їх милостині.

Після цього Спаситель іде разом з учнями до Гефсиманського саду, де занурюється в молитву до кривавого поту, просячи милості в Небесного Отця. З цього моменту, і до самої смерті, Він втрачає Своє близьке оточення. Навіть апостоли незабаром покинули Його. Під час Його молитви вони спали, а коли Учителя заарештували, вони зовсім розбіглися в різні боки від страху.

Перед лицем ворогів Господь залишається один на один, смиренно взявши на Себе цей хрест. Починаються спасительні страждання Христові, які ми будемо переживати, заглиблюючись у скорботні молитвослів’я останніх днів Страсної седмиці.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Апр