Митрополит Феодосій очолив спільне говіння Кам’янського та Смілянського благочинних округів (+ВІДЕО)

19 квітня 2024 року, у п’ятницю 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Літургію Передосвячених Дарів у Свято-Миколаївському храмі м. Кам’янка. Архієрею співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Кам’янського і Смілянського округів протоієрей Георгій Пограничний та духовенство Кам’янського і Смілянського благочинь.

Цього дня відбулося великопісне говіння священнослужителів, сповідь у яких приймав духівник Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк.

За богослужінням було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

На Малому вході, за сумлінне служіння Церкві, клірик Свято-Миколаївського храму диякон Віталій Самодрига був нагороджений правом носіння подвійного ораря.

Наприкінці Літургії митрополит Феодосій звернувся до духовенства і парафіян з архіпастирським словом, розповівши про властивості Таїнства Причастя. У своїй проповіді владика послався на свт. Феофана Затворника, який стверджував, що Євхаристія приносить неоціненну духовну користь причаснику.

“З Причастям у нашу душу, у наше серце, у наш розум і в наше тіло входить Божественний Гість – Христос. Його присутність неможливо не відчути. Він приносить із Собою духовне світло, що осяває людину зсередини”, – вважає свт. Феофан.

Святий також перераховує духовні плоди гідного Причастя Святих Христових Тайн. Святі Дари вселяють у причасника життєдайну і зцілювальну силу благодаті Божої, приводять душу в мирний і спокійний стан, зігрівають людину духовною теплотою, як вогонь, спонукаючи її до виконання Божих заповідей. Якщо причасник не відчуває хоча б зачатків цих плодів, то, за словом святителя, він причастився не гідно.

Окрему настанову архіпастир адресував духовенству. Митрополит Феодосій побажав клірикам все життя, до останнього подиху, залишатися вірними Церкві та причащатися Святих Христових Тайн, виступаючи знаряддям у руках Божих шляхом звершення Таїнств і служіння Божественної літургії.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Липень 2024