На Успіння Пресвятої Богородиці митрополит Феодосій служив у найстарішому кафедральному соборі часів Київської Русі

28 серпня, на свято Успіння Пресвятої Богородиці, Високопреосвященніший митрополит Черкаський і Канівський Феодосій традиційно прибув з архіпастирським візитом до найстарішого собору часів Київської Русі, який побудований на честь сьогоднішнього великого свята і має статус другої кафедри Черкаського архієрея.

Успенський собор у місті Канів збудований 1144 року князем Всеволодом Ольговичем, тип малого шестистовпного хрестовокупольного одноверхого храму. У 1185 р. біля стін цього храму готувалася оборона від половців після невдалого походу новгород-сіверського князя Ігоря Святославича. Крім свого основного призначення храм служив сховищем для міщан під час нападів ворогів. У вересні 1678 року кримські татари й турки підпалили собор, у якому зачинилися канівці. Саме тут звершував свій подвиг святий преподобномученик Макарій, Переяславський і Канівський чудотворець.
Відомо також, що у цьому храмі був висвячений на диякона майбутній святитель Димитрій Ростовський.
З Успенським собором пов’язано й ім’я великого Кобзаря Т. Г. Шевченко. 8 (20 травня) 1861 року останки Кобзаря перевезено з Києва до Канева. Дві доби домовина перебувала в Успенському соборі.

Перед початком богослужіння митрополит Феодосій помолився і поклав квіти до меморіалу загиблим у Другій світовій війні, а також вклонився перед скульптурами Божої Матері та преподобномученика Макарія, що встановлені поруч із кафедральним Успенським собором у центральному міському парку.

Митрополит Феодосій звершив у соборі Божественну літургію. Владиці співслужили клірики Канівського благочиння.

За літургією владика відзначив двох з них: ієрей Ярослав Миколаєнко нагороджений правом носіння палиці, ієрей Віталій Почтовий – набедреника.

Митрополит Феодосій виголосив молитву за мир в Україні.

По завершенні відбувся хресний хід довкола собору з читанням Святого Євангелія та кропленням вірян свяченою водою, після чого владика Феодосій привітав присутніх з сьогоднішнім святом і надав усім своє архіпастирське благословення.

Прес-служба Черкаської єпархії