Митрополит Феодосій виступив в ООН на захист Д.Скворцова та інших ув’язнених православних журналістів (+ВІДЕО)

2 квітня 2024 року під час 55 сесії Ради з прав людини ООН під час інтерактивного діалогу дипломатів і міжнародних організацій щодо доповіді Верховного комісара ООН з прав людини щодо України відбувся виступ двох спікерів Української Православної Церкви – митрополита Черкаського і Канівського Феодосія (Снігірьова) та адвоката, що представляє інтереси вірян УПЦ у різноманітних процесах, – священика УПЦ о. Микити Чекмана.

Виступи цих доповідачів УПЦ на майданчику ООН були організовані правозахисними організаціями – учасниками міжнародного правозахисного об’єднання “Церква проти ксенофобії та дискримінації” і стосувалися питання арештів журналістів і релігійних блогерів, які публікували матеріали про порушення прав вірян УПЦ, а також обшуків на робочих місцях адвокатів, що здійснюють правовий захист вірян УПЦ.

Митрополит Феодосій (Снігірьов) закликав міжнародне співтовариство захистити права заарештованих 12 березня 2024 року співробітників СПЖ Андрія Овчаренка, Валерія Ступницького, Володимира Бабечка та інших співробітників СПЖ та інтернет-видання “Перший Казацький” іі звернув увагу на те, що раніше за кримінальними обвинуваченнями, пов’язаними з журналістською діяльністю, було поміщено під варту православного журналіста Дмитра Скворцова, який працював поза зазначених вище видань. Наразі він перебуває у слідчому ізоляторі вже майже 12 місяців без фактичного розгляду його справи судом. При цьому слідство не відкриває всіх доказів у його справі та не передає справу на стадію судового розгляду по суті, суд періодично лише продовжує запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Ймовірно, така сама доля чекає і на заарештованих журналістів СПЖ.

Продовжують перебувати під слідством письменник та історик Олександр Каревін та релігійний блогер Василь Чепразов, їх справи також досі не передані до суду, сутність обвинувачень відносно них не розглянута у судовому порядку.

Проведені 12 березня 2024 року арешти 3 журналістів “Союзу Православних Журналістів”, арешт священнослужителя УПЦ о. Сергія Чертиліна, а також пред’явлення підозр у скоєнні злочинів іншим співробітникам цього видання та видання “Перший Козацький”- дає змогу зробити висновок про спробу фактичної ліквідації в Україні незалежних ЗМІ, що свідчать про порушення прав вірян УПЦ, що, своєю чергою, дає змогу міжнародному співтовариству документувати факти порушень прав людини.

Отже наразі перебування людей у в’язницях тільки на підставі застосованого до них запобіжного заходу – в українських реаліях дає змогу державі як завгодно довго тримати журналістів під арештом без судового розгляду справи по суті, зокрема, не розкриваючи суду й громадськості повного спектра доказів, що підтверджують їхню провину і позбавляючи цих людей права на судовий захист.

Адвокат Микита Чекман, своєю чергою, розповів про те, що одночасно з арештами журналістів “СПЖ” відбулися незаконні обшуки на його робочих місцях адвоката, зокрема пов’язаних із “Центром правового захисту УПЦ”, – проєкту надання правової допомоги вірянам і релігійним організаціям, які страждають від захоплень храмів і незаконних перереєстрацій. Усі перераховані дії в їх сукупності підтверджують, що українська влада вирішила позбутися правозахисників і журналістів, які публікують факти порушень прав вірян.

Учасники міжнародного правозахисного об’єднання “Церква проти ксенофобії та дискримінації”, до складу якого входять ієрархи Помісних Церков з різних країн, правозахисники та журналісти, сприятимуть максимальному публічному й міжнародному розголосу цих справ, а також організують міжнародний юридичний супровід захисту людей – нових в’язнів сумління, які постраждали за сповідування своїх релігійних переконань і професійну журналістську та правозахисну діяльність.

Офіційний сайт NGO “PUBLIC ADVOCACY”

Липень 2024
« Чер