Митрополит Феодосій звершив Літургію у свято Собору прпп. отців Києво-Печерських у кафедральному соборі м.Черкаси

31 березня 2024 року, в Неділю 2-гу Великого посту і свято Собору преподобних отців Києво-Печерських, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси.

Високопреосвященнішому владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

На богослужінні було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці Літургії архієрей із духовенством звершили молебень Собору Печерських святих, після якого митрополит Феодосій виголосив проповідь про духовний внесок Києво-Печерської Лаври та її прославлених насельників у становлення і розвиток чернецтва на Русі.

Архієрей підкреслив, що завдяки працям прпп. Антонія і Феодосія Печерських, на Русі з’явилося самобутнє чернецтво, яке стало основою і фундаментом духовного життя віруючих людей на майбутнє тисячоліття.

Архіпастир звернув увагу, що святі Києво-Печерської Лаври, будучи учнями її засновників, стояли біля витоків всіх сфер церковного життя. Багато з них стали духовними вождями православної пастви, хтось прославився в молитовному подвигу. Деякі Печерські преподобні стали відомими проповідниками і місіонерами. А хтось навіть прийняв мучеництво за сповідання своєї віри. “Лавра, яку розоряли завойовники і яка знову відроджувалася, завжди була палаючим духовним світильником для наших предків”, – зазначив митрополит Феодосій.

На думку владики, сучасним вірянам важливо не тільки зберігати єдність у розмаїтті духовних подвигів, як це робили Печерські святі, а й твердо вірити в те, що, незважаючи на гоніння, Церква відродиться. “Вона повстане з попелу і засяє славою, бо має таких молитовників як преподобні отці Печерські”, – переконливо завершив свою проповідь Черкаський митрополит.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Липень 2024