Выбрать страницу

Митрополит Феодосій звершив Літургію в храмі села Худяки (+ВІДЕО)

26 липня 2022 р., в день пам’яті Собору Архангела Гавриїла, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну літургію в храмі на честь Архістратига Михаїла с.Худяки Черкаського благочиння.

Високопреосвященному владиці співслужили секретар єпархії прот.Василій Вознюк, духовенство Черкаського округу на чолі з благочинним прот.Сергієм Чумаком та настоятель храму протоієрей Віталій Захарченко.

На Малому вході, за старанне пастирське служіння митрополит Феодосій удостоїв настоятеля храму прот. Віталія права служіння Літургії з відкритими Царськими вратами до Херувимської пісні, а ієрея Олександра Захарченка, настоятеля храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці с.Сагунівка, права служіння з палицею.

На сугубій єктенії було піднесено молитву про мир в Україні.

По завершенні Літургії владика Феодосій звернувся до присутніх з проповіддю та привітав прот.Віталія і його дружину Надію Василівну Захарченко з 35-ю річницею сімейного життя, вручивши матушці Благословенну Грамоту.

Також владика нагородив Благословенною Грамотою за старанні труди на славу Святої Церкви багаторічну псаломщицю храму Кириченко Ольгу Петрівну.

Історична довідка:
Перша історична згадка про село датується 1649 роком. У «Актах, относящихся к истории Южной и Западной России, собранных и изданных археографической комиссией» (С.-Петербург, 1875 г.) , між іншим записано: «1649. Октябрь, декабрь. Статейный список Григория Неронова и подъячного Григория Богданова, посланных из Москвы к гетману Богдану Хмельницкому, …ноября в 16 день пошли из Секирен. Того же числа пришли в Черкассы. Ноября в 17 день пошли из Черкасс. В тот же день пришли в Худякова. Ноября в 18 день пошли из Худякова, того же числа пришли в Боровицу».
Село отримало свою назву від першопоселенця на прізвище Худяк чи Ходяк, адже в різні часи село називалось Ходяки або Худякове.
Перші поселення на цих місцях датуються ІІІ ст. до Р.Х. про що свідчать більше двадцяти курганів, один з яких був досліджений у 1993-94 рр., де було виявлене поховання шістнадцяти людей з багатьма предметами побуту.
Через Худяки проходила дорога “Крилівський шлях” яка з’єднувала укріплені придніпровські фортеці із Запорізькою Січчю.
Поруч було село Талдики, яке після затоплення з’єднане з Худяками. До революції у Худяках була Михайлівська церква, збудована в 1740 році, а в Талдиках- Різдво-Богородична 1797 року. Після революції обидва храми було закрито і зруйновано.
Останнім настоятелем у Худяках з 1916 року і до закриття храму був священик Варсонофій Андрійович Ключевський, кандидатура якого зараз розглядається для внесення у Собор Новомучеників та Сповідників Черкаських, як сповідника.
Майже 1000 жителів Худяків і Талдиків разом загинули від Голодомору 1932-33 рр. З 19 серпня 1941 по 14 грудня 1943 року село було під німецькою окупацією. У 1956-59 рр. під час будівництва та запуску Кременчуцької ГЕС село Худяки сформувалось у своєму теперішньому вигляді.
Новий храм Різдва Богородиці був освячений у 1998 році.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

Количество просмотров: 167

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!