Митрополит Феодосій звершив Велике освячення відродженого храму з трагічною 110-річною долею

24 жовтня 2021 року, в Неділю 18-ту після П’ятидесятниці, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив велике освячення храму на честь святителя Миколая Чудотворця в селі Скориківка Золотоніського району.

Храм був побудований і освячений в 1910 році, і радував жителів села, будучи духовним серцем Скориківки. Після революції 1917 року, в 1920-х роках храм був розорений і закритий, розділивши долю тисяч інших таких же храмів нашої Церкви. Використовувався Дім Божий як склад аж до Другої світової війни, і богослужіння в ньому поновилися лише в період окупації. Але потім, в 1961 році, під час хрущовської «відлиги», на храм знову обрушилася неприязнь світу цього, і він був розорений повторно. Тільки через 30 років, в 1991 році, храм святителя Миколая був повернений Церкві, а зараз, через ще 30 років, відбулося його Велике освячення архієрейським чином. При цьому сам Свято-Миколаївський храм дійшов до нас зі своїми рідними, неушкодженими куполами.

Перед початком освячення митрополит Феодосій розповів парафіянам про значення священнодійств, які відбуваються під час освячення, і привітав присутніх з тим, що вони є безпосередніми свідками і учасниками радісної події духовного відродження храму Божого.

Після освячення митрополит Феодосій у співслужінні кліриків Черкаської єпархії звершив Божественну літургію.

На Малому вході, за 40-річне ревне служіння Православній Церкві в священному сані, митрополит Феодосій нагородив настоятеля храму протоієрея Іоанна Мазку правом служіння Божественної літургії з відкритими царськими вратами до “Отче наш …”.

За богослужінням була вознесена сугуба молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви.

На завершення богослужіння Високопреосвященніший владика виголосив проповідь. Також усі присутні отримали з рук митрополита Феодосія благословенну іконку Пресвятої Богородиці, а всі діти – солодкий подарунок.

Жовтень 2024
« Вер