Створено Історичний відділ Черкаської єпархії УПЦ

Розпорядженням керуючого Черкаською єпархією архієпископа Феодосія створено Історичний відділ Черкаської єпархії Української Православної Церкви. Основною діяльністю Відділу визначено вивчення і дослідження історії Православ’я на теренах Черкаської єпархії Української Православної Церкви.

Також визначені наступні цілі і завдання Відділу, а саме:
• систематизація наявного історичного матеріалу по історії Черкаської єпархії;
• дослідження і вивчення нових відомостей з історичних і архівних джерел по історії Черкаської єпархії;
• співпраця з місцевими істориками-краєзнавцями, участь у церковних та світських конференціях присвячених історії Черкащини;
• створення церковного-археологічного кабінету та зібрання в ньому наявної старовини: книги, ікони, церковне начиння, яке не вживається за богослужінням, та в подальшому реорганізувати його в Єпархіальний церковно-історичний музей.

Головою Історичного відділу Черкаської єпархії Української Православної Церкви призначено клірика Архангело-Михайлівського кафедрального собору Черкас протодиякона Іоанн Поліщука.

Июнь 2022
« Май