Выбрать страницу

Архієпископ Феодосій прочитав відкриту лекцію студентам Черкаської медичної академії

10 лютого 2021 року Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій відвідав Черкаську медичну академію, де зустрівся з колективом викладачів та студентів цього навчального закладу, який має чинний академічний статус з грудня 2016 року. Ця зустріч була присвячена 100-річчю священицької хіротонії видатного лікаря-вченого, подвижника Православ’я святителя Луки (Войно-Ясенецького). Як відомо, життєвий шлях цього святого тісно пов’язаний з Черкасами та черкаським краєм. Ця ювілейна дата відзначатиметься вже за кілька днів.

Черкаська медична академія вже не вперше гостинно приймає у себе відомих вчених, церковних діячів, які проводять тут наукові конференції, присвячені пам’яті святителя Луки, його видатному внеску у розвиток практичної хірургії, непростий священицький шлях. От і тепер відбулася тепла зустріч з архієпископом Феодосієм, який теж має медичну освіту.

Перебування владики у стінах академії розпочалася з того, що архієрей відслужив літію за упокій душі передчасно спочилої викладачки цього закладу, кандидата медичний наук Валентини Шапошнікової: її портрет з траурною стрічкою наразі встановлений у фойє академії.

Потім владику тепло зустріла ректор академії, академік Української академії наук, Заслужений лікар України Інна Яківна Губенко, яка багато років є незмінним керівником цього закладу. На згадку про сьогоднішню зустріч владика подарував керівнику портрет святителя Луки, а також ілюстрований альбом про кафедральний Михайлівський собор.

Після того в головній аудиторії, яка носить ім’я святителя Луки, відбулася зустріч архієрея з викладачами та студентами. Спочатку владика Феодосій дізнався про історію закладу, його сучасну діяльність з багатопрофільної підготовки медичних кадрів, а потім слово було надане самому владиці.
– Заходячи в цю аудиторію, я згадав, як 28 років тому я так само, як і ви зараз, сидів у медичному халаті і шапочці за студентською партою, – зазначив архієпископ. – Здобуваючи професію медика, я пережив свою, глибоко особисту, зустріч із Христом. Так, емпіричним шляхом я зрозумів, що хочу продовжити навчання уже в духовній семінарії.

У своєму виступі владика окреслив актуальні питання, які торкаються гармонії співіснування науки та віри, що повною мірою розкрилося в житті святителя Луки. Після цього він відповів на запитання аудиторії, які теж стосувалися питань віри, церковних Таїнств, православного світогляду тощо.

Зустріч завершилася тим, що владика подарував кожному присутньому благословенні іконки святителя Луки і на прохання молоді сфотографувався разом з ними у білому халаті, який отримав перед початком свого виступу.

Ректор академії Інна Губенко щиросердно подякувала архієпископу Феодосію за цікаву та насичену зустріч, висловивши сподівання, що подібні події стануть регулярними. Зустріч, з благословення владики Феодосія, була організована Місіонерсько-просвітницьким відділом Черкаської єпархії.

Прес-служба Черкаської єпархії

Количество просмотров: 268

Цей запис також доступний на: Russian

ОСТАННІ ПОДІЇ

ФОТОлітопис

КАЛЕНДАР НОВИН

Июль 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Радио «ВЕРА»

Now Playing:

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!