Створено Відділ релігійної освіти і катехізації Черкаської єпархії

Розпорядженням керуючого Черкаською єпархією архієпископа Черкаського і Канівського Феодосія створено Відділ релігійної освіти і катехізації Черкаської єпархії УПЦ.

Основною діяльністю Відділу буде розвиток релігійної освіти (православна гімназія та освітні курси) та парафіяльної освіти в Черкаській єпархії.

Визначено наступні цілі і завдання Відділу:
• розвиток і вдосконалення системи православної та парафіяльної освіти, що включає в себе навчання основам православної християнської віри (катехизацію), підвищення рівня релігійної освіти парафіян і парафіяльне піклування про виховання дітей в Черкаській єпархії через діяльність православних освітніх установ та недільних шкіл;
• взаємодія з органами державної влади, освітніми організаціями всіх рівнів освіти, громадськими та іншими організаціями з метою сприяння духовно-моральному просвітництву жителів Черкаської області.

Розпорядженням керуючого єпархією визначено наступні напрямки діяльності Відділу у сфері релігійної освіти:
• координація діяльності освітніх установ Черкаської єпархії рівня дошкільної та загальної освіти (православних гімназій та інш.);
• сприяння забезпеченню в них оптимальних умов для організації освітнього та виховного процесу; надання методичної та консультативної допомоги викладачам дисциплін конфесійного та духовно-морального спрямування.

У сфері парафіяльної освіти Відділ буде:
• координувати діяльність парафій Черкаської єпархії в сфері парафіяльної освіти (недільних шкіл), надавати їм методичну та консультативну допомогу по даному напрямку;
• взаємодіяти з освітніми організаціями Черкаської єпархії в питаннях підготовки і підвищення кваліфікації співробітників парафій Черкаської єпархії, зайнятих в сфері парафіяльного освіти.

У сфері духовно-моральної освіти жителів Черкаської області Відділ займатиметься:
• взаємодією з органами державної влади, освітніми організаціями всіх рівнів освіти, громадськими та іншими організаціями, в тому числі за допомогою спільного проведення освітніх читань, конференцій, семінарів, конкурсів та інших заходів;
• сприянням органам державної влади, місцевого самоврядування, освітнім, громадським та іншим організаціям у проведенні культурних і просвітницьких православно-орієнтованих заходів;
• наданням консультативної допомоги педагогам освітніх організацій Черкаської області всіх рівнів освіти в питанннях викладання християнської етики та інших православних дисциплін;
• консультуванням парафій, профільних відділів та інших структурних підрозділів Черкаської єпархії в питаннях взаємодії з органами державної влади, місцевого самоврядування, освітніми та іншими організаціями Черкаської області в сфері духовно-моральної освіти.

Також Відділ буде організовувати проведення єпархіальних освітніх читань у напрямку своєї діяльності та курувати діяльність спільнот (асоціацій, спілок) православних педагогів Черкаської єпархії і спільнот православних батьків Черкаської єпархії.

Головою Відділу релігійної освіти і катехізації Черкаської єпархії призначено клірика Черкаського благочиння ієрея Іоанна Силенка.