То чи був “перехід громади”? – в Ірклієві престольне свято очолив архієпископ Іоанн

5 червня 2023 р., у день Святого Духа, у Свято-Троїцькому храмі смт. Іркліїв Чорнобаївського благочиння Черкаської єпархії святкували престольне свято. Божественну літургію цього дня звершив почесний настоятель і будівельник цього храму, вікарій Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн. Високопреосвященному владиці співслужили благочинний Чорнобаївського округу протоієрей Валерій Русняк, настоятель храму протоієрей Іоанн Лавришин і духовенство Чорнобаївського благочиння.

На завершення Літургії архієреєм, духовенством і численними вірянами було звершено Хресний хід навколо храму, після якого архієпископ Іоанн звернувся до богомольців зі словом проповіді.

Архієпископ Золотоніський Іоанн для цього храму є і засновником, і будівельником, і духівником по сьогоднішній день.

То що ж дивного в тому, що паства зі своїм пастирем сьогодні святкує свій Престол?

А річ у тім, що за три дні до цього в сільському клубі Ірклієва за стандартною схемою “переходу” проводили збори мешканців села, на які владику Іоанна, духовенство та багатьох парафіян навіть не запросили (порівняйте фото з храму і з клубу). І на цих зборах Свято-Троїцьку парафію і храм, побудований їхніми трудами, просто “перевели” в ПЦУ. Про що і відзвітували в інтернеті. Нічого нового. Якщо рейдерська схема працює, то навіщо “винаходити велосипед”?

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Травень 2024