Єпископ Антоній звершив Літургію в день Святого Духа у Свято-Троїцькому Мотронинському монастирі (+ВІДЕО)

5 червня 2023 р., у день Святого Духа, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний архієрей Черкаської єпархії та благочинний у справах монастирів єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію у Свято-Троїцькому Мотронинському жіночому монастирі. Архієрею співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Городищенського округу протоієрей Іоанн Жигало, благочинний Кам’янського округу протоієрей Георгій Пограничний і духовенство єпархії.

На богослужінні молилися настоятелька монастиря ігуменія Іларія з сестрами, а також ігуменії жіночих монастирів Черкаської єпархії.

На Літургії було прочитано молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після заамвонної молитви архієрей разом із духовенством і всіма прочанами звершили Хресний хід навколо монастирського храму, після якого була прочитана молитва Святому Духу. На завершення богослужіння єпископ Антоній звернувся до вірян з архіпастирським словом. Архієрей привітав сестер і парафіян обителі з престольним святом, побажавши всім примножувати дари Святого Духа, дані від Бога для спасіння душі.

***
Перший день після П’ятидесятниці присвячений прославленню Святого Духа. У Новому Завіті ця Іпостась Трійці проявила себе у двох видимих явищах. У момент Хрещення Господнього Святий Дух зійшов на Христа з Небес у вигляді голуба. У день П’ятидесятниці Він спочив на апостолах у вигляді вогняних язиків. І тепер Дух Божий постійно і невідступно перебуває в Православній Церкві “до кінця віку”.

У молитві Святому Духу, яку ми читаємо перед початком всякої справи і на початку кожного богослужіння, ця Іпостась наділяється різними якостями. Святий Дух іменується Царем Небесним, Утішителем, Духом істини, всюдисущим, все наповнюючим, Джерелом благ і Дарувальником життя. У Символі віри Він також називається Господом Животворящим.

Святим Духом проявляється діяльна сторона Божества. Він дає життя всьому сущому, вчить нас правді, втішає в скорботах і дає все необхідне для духовного становлення людини. Святий Дух – це невичерпне джерело благодаті, що зміцнює віруючі в Господа душі.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Фев