Всенічне бдіння напередодні свята Воздвиження Хреста Господнього в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси

26 вересня 2023 р., напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Всенічне бдіння з літією в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси.

Його Преосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

Згідно з церковним уставом, після співу Великого славослів’я, владика Антоній очолив чин винесення з Вівтаря образу Хреста Господнього та його Воздвиження. Це священнодійство має глибокий символічний сенс. Воно нагадує вірянам про події 4 століття, коли мати боголюбивого імператора Костянтина – Єлена вирушила до Єрусалима на пошуки Хресного Древа, на якому був розп’ятий Спаситель. Тоді було знайдено три хрести, які були послідовно покладені на мерця. Після покладання третього хреста він чудесним чином ожив.

Християни, які в незліченній кількості прийшли вклонитися Святому Хресту, просили Єрусалимського Патріарха Макарія підняти, піднести Хрест, щоб усі могли споглядати Його. Тоді Патріарх та духовенство почали високо піднімати Святий Хрест, а народ, волаючи: “Господи, помилуй”, благоговійно поклонявся Чесному Древу. На згадку про ці події: триразове покладання хрестів на мерця і Воздвиження Хреста Господнього в Єрусалимі, у всіх соборах і монастирях, а також на архієрейських богослужіннях, звершується особливий чин 4-кратного Воздвиження образу Хреста Господнього.

На завершення Всенічного бдіння, єпископ Антоній, духовенство та віруючі черкащани з благоговінням вклонилися Чесному Хресту під спів святкових стихир, що оповідають про нищівну перемогу Господа Іісуса Христа над дияволом і смертю.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Липень 2024