У Свято-Успенському храмі села Геронимівка парафіяни одноголосно підтвердили свою вірність УПЦ (+ВІДЕО)

25 лютого 2024 року, у Свято-Успенському храмі с. Геронимівка Черкаського благочиння, під головуванням настоятеля протоієрея Анатолія Голеги, в присутності благочинного Черкаського округу протоієрея Сергія Чумака, пройшли збори членів релігійної громади.

На порядку денному стояло питання про канонічний та адміністративний статус парафії. Одноголосним рішенням громади стало підтвердження її підпорядкованості Українській Православній Церкві, на чолі з її Предстоятелем – Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм і Священним Синодом УПЦ.

Своє волевиявлення постійні парафіяни храму підтвердили особистими підписами під Протоколом загальних зборів релігійної громади.

Завтра, 26 лютого, згідно зі Статутом релігійної громади, Протокол загальних зборів буде подано на затвердження Керуючому Черкаською і Канівською єпархією митрополиту Феодосію.

***

Варто повідомити, що наразі здійснюються спроби організувати переведення Свято-Успенського храму с. Геронимівка в юрисдикцію ПЦУ за новою рейдерською схемою.

Допускаючи можливість незаконної перереєстрації громади, настоятель Успенського храму протоієрей Анатолій Голега 22 лютого направив до Черкаської ОВА повідомлення.

У документі зазначено, що останнім часом ініціативні групи осіб, які не мають відношення до релігійної громади, підбурюють жителів села Геронимівка до силового захоплення храму. З цією метою поширюється наклеп на адресу релігійної громади, лунають заклики до фізичного насильства та розправи над парафіянами, складається план захоплення приміщення храму та незаконного проведення зборів територіальної громади села під виглядом зборів релігійної громади.

Для запобігання цим незаконним діям і було скликано збори справжніх членів громади Свято-Успенського храму, які засвідчили одностайну вірність парафії Українській Православній Церкві.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Липень 2024