Успенські урочистості в м.Каневі (+ВІДЕО)
28 серпня 2022 року, в день свята Успіння Пресвятої Богородиці, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій відвідав своє друге титульне місто, очоливши урочистості в кафедральному Свято-Успенському соборі Канева, де в цей день відзначається престольне свято.
Перед початком богослужіння митрополит Феодосій по традиції поклав квіти перед памятником преподобномученику Макарію Канівському, який встановлений поруч із Успенським собором у центральному міському парку.
На Літургії його Високопреосвященству співслужили вікарій Київської митрополії архієпископ Васильківський Миколай та вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній.
Преосвященним владикам співслужили секретар Черкаської єпархії прот.Василій Вознюк, духовенство Канівського округу на чолі з благочинним прот.Георгієм Почтовим та гості в священному сані.
На Малому вході за старанне служіння Православній Церкві клірик Канівского благочиння ієрей Віталій Почтовий був нагороджений правом носіння камилавки.
Після читання Євангелія митрополит Феодосій звернувся до присутніх зі словом проповіді.
На сугубій єктенії були піднесені особливі прохання і молитви про припинення війни та мир в Україні.
Після закінчення Літургії відбувся Хресний хід навколо собору з читанням Євангелія та кропленням численних вірян святою водою.
По завершенні святкового богослужіння, владика Феодосій звершив молитву перед початком нового навчального року та, привітавши присутніх дітей, батьків і вчителів, побажав їм всебічної допомоги Божої у вихованні та навчанні.
Після цього митрополит Феодосій вручив кожному з присутніх у благословення Філахто – частку облачення з мощей преподобномученика Макарія, архімандрита Переяславського і Канівського, чудотворця.
Собор Успіння Пресвятої Богородиці є яскравим зразком середньовічної архітектури періоду Київської Русі, найдавнішою кам’яною будівлею Канева, що збереглася у перебудованому вигляді до наших днів.
Собор збудований 1144 року князем Всеволодом Ольговичем, тип малого шестистовпного хрестовокупольного одноверхого храму.
У 1185 р. біля стін цього храму готувалася оборона від половців після невдалого походу новгород-сіверського князя Ігоря Святославича.
Собор, під яким ще з князівських часів знаходились підземні ходи, що вели в чотирьох напрямках, слугував надійним сховищем для містян під час нападів ворогів, неодноразово руйнувався і знову відновлювався.
Після турецько-татарського нападу 1678 року храм було зруйновано і лише у 1781–1787 роках розпочались відновлювальні роботи.
У 1844 церква була знову освячена – на честь Успіння Богородиці.
У 1966–1970 роках були проведені реставраційні роботи та відкрито у стінах собору Музей народного декоративного мистецтва (1972–1990 рр.).
Після перенесення, у 1993 рокі, собор повернули релігійній громаді Української Православної Церкви.
Саме в цьому соборі звершував свій подвиг святий преподобномученик Макарій, Переяславський і Канівський чудотворець та був рукопокладений в диякона майбутній святитель Димитрій Ростовський.
Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії
Количество просмотров: 123
Цей запис також доступний на: Russian