Відбулися спільна сповідь і соборна Літургія духовенства Черкаського та Чигиринського благочинних округів (+ ВІДЕО)

27 березня 2024 року, у середу 2-ї седмиці Великого посту, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив Божественну літургію Передосвячених Дарів в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси.

Керуючому єпархією співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак, благочинний Городищенського округу протоієрей Іоанн Жигало, благочинний Чигиринського округу протоієрей Анатолій Прикотенко, а також духовенство Черкаського та Чигиринського благочинь.

Цього дня відбулося спільне великопісне говіння священнослужителів, сповідь у яких приймав духівник Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк.

На богослужінні було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після закінчення Літургії митрополит Феодосій звернувся до духовенства і пастви з проповіддю про сенс пастирського покликання і пастирського обов’язку священнослужителя. Владика зазначив, що соборне говіння, сповідь і спільне Причастя священнослужителів свідчать про єдність Церкви і сприяють усвідомленню пастирями висоти свого покликання і духовної відповідальності перед паствою.

Архієрей закликав кліриків до більш уважного аналізу їхнього духовного життя, оскільки особисті гріхи пастирів часто стають причиною церковних негараздів. Владика підкреслив, що Господь не вимагає від сучасного священика великих аскетичних подвигів. Священику важливо завжди залишатися християнином і щиро, всією душею, бути відданим сумлінному служінню пастві.

На закінчення своєї проповіді, митрополит Феодосій закликав кліриків бути духовними отцями для віруючих людей. Архієрей висловив переконання, що сприймаючи священика як духовного батька, парафіяни ніколи не покинуть його, навіть у важкий час гонінь на Церкву. Так проявиться єдність і згуртованість парафіяльної громади, навіть якщо їй доведеться тимчасово покинути свій храм, будучи вигнаними з нього.

Своєю чергою, від імені духовенства Черкаського та Чигиринського благочинь, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак подякував митрополиту Феодосію за спільну молитву і спільне говіння.

“Сьогодні наша Церква, як ніколи, потребує захисту з боку духовенства. І тисячі священиків і мільйони людей на Вашому прикладі бачать, як потрібно захищати Православну віру. Ви, дорогий Владико, прикладаєте безліч зусиль, щоб захист Церкви відбувався в рамках чинного законодавства, про що свідчать Ваші виступи в ООН. Ми молимося Небесному Пастиреначальнику – Господу Іісусу Христу, щоб наше духовенство завжди залишалося вірним Українській Православній Церкві”, – підсумував протоієрей Сергій.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Липень 2024