В Черкасах відбулися урочистості з нагоди пам‘яті прмч.Макарія, мощі якого почивають в місті

26 травня, у день пам’яті преподобномученика Макарія та святих новомучеників і сповідників Черкаських, у кафедральному Архангело-Михайлівському храмі відбулося соборне богослужіння, яке очолив Високопреосвященніший Іриней, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський. Йому співслужили: Високопреосвященніший Августин, митрополит Білоцерківський і Богуславський, Високопреосвященніший Олексій, митрополит Балтський і Ананівський, Високопреосвященніший Никодим, митрополит Северодонецький і Старобельський, Високопреосвященніший Олександр, архієпископ Городницький, Високопреосвященніший Євлогій, архієпископ Новомосковський, вікарій Дніпропетровської єпархії, Високопреосвященніший Феодосій, архієпископ Черкаський і Канівський, Високопреосвященніший Боголеп, архієпископ Олександрійський і Світловодський, Преосвященніший Іоанн, єпископ Золотоніський, вікарій Черкаської єпархії, Преосвященніший Андрій, єпископ Петропавлівський, вікарій Дніпропетровської єпархії. Владикам співслужили клірики з Київської, Черкаської, Одеської та інших єпархій Української Православної Церкви, молилися ігумени та ігумені, ченці монастирів.

Перед початком Божественної літургії архіпастирі та духовенство вклонилися нетліннім чудотворним мощам преподобномученика Макарія, які спочивають у кафедральному Архангело-Михайлівському соборі.

За літургією були виголошені молитви за мир в Україні та про Божу допомогу та захист від коронавірусної інфекції, що продовжує вирувати.

Високопреосвященніший Іриней звернувся до присутніх зі словом проповіді.

По завершенні Божественної літургії були піднесені молитви до преподобномученика Макарія, після чого Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій подякував архієреям, котрі прибули на молитовні урочистості до Черкас, присутньому духовенству, чернецтву та вірянам за участь у соборній молитві.

За богослужінням були присутні мер Черкас Анатолій Бондаренко, голова Черкаської Обласної ради Анатолій Підгорний та інші високі посадові особи.

Прес-служба Черкаської єпархії

Серпень 2024