ВІТАННЯ МИТРОПОЛИТУ ТУЛЬЧИНСЬКОМУ І БРАЦЛАВСЬКОМУ ІОНАФАНУ

Митрополиту Тульчинському і Брацлавському,
члену Координаційної ради
Міжнародного правозахисного об’єднання
«Церква проти ксенофобії та релігійної дискримінації»

Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико Іонафане!

У цей світлий, осяяний Божою милістю до Вас День Вашого 75-річного ювілею, прийміть від нас, Ваших співслужителів та співробітників на ниві Христовій, сердечні привітання та найкращі молитовні побажання!

З юного віку Ви присвятили своє життя церковному служінню, і Господь дарував Вам благодатний шлях сходження від сили в силу на цих угодних Йому теренах. Протягом багатьох років Ви жертовно працювали у Винограднику Христовому, приносячи рясні плоди, які є цінними як для вірних чад ввіреної Вашому Високопреосвященству єпархії, так і для всієї повноти Православної Церкви. За словами праведного Іова, «в старцях мудрість і в довголітніх розум» (Іов. 12, 12). І Вашої мудрості, багаторічного пастирського досвіду, вміння приймати зважені рішення і правильно розставляти акценти в оцінці навколишніх подій, сьогодні особливо потребують православні віруючі, і не тільки в Україні.

Все Ваше життя – дивовижний приклад вірності Богові, Його Святій Церкві, приклад стійкості духу, мужнього стояння за православну віру та переконливого свідчення всепереможної Христової любові, так зримо явленої у всьому Вашому образі та жертовному служінні. Ви завжди віддавали Боже – Богові, а кесарево – кесареві, вміючи чітко розділяти між Божим і кесаревим, і ні в чому не поступаючись кесареві, коли йшлося про захист Божого надбання! Тому вже в поважному віці Господь допустив Вам поза будь-якою політикою свідчити про Його правду – навіть до уз. Самим фактом Вашого кримінального переслідування від влади, яка намагається нині знищити Українську Православну Церкву, Ви свідчите перед усім світом про те, що Свобода у Христі для Вас перевищує будь-яку земну «свободу» і благополуччя.

Ваші святительські труди та узи заради Христа, незмінно приносять добрі плоди, викликаючи здивування та захоплення, як у церковних, так і у світських людей доброї волі, а до Вашого авторитетного голосу прислухаються люди різного становища, політичних поглядів та релігійних переконань не лише в Україні, але і далеко за її межами.

Цього ювілейного дня дозвольте побажати Вашому Високопреосвященству довгих і благословенних років життя, міцного здоров’я та всеосвячуючої Божої благодаті у Вашому архіпастирському служінні та справі захисту прав та свобод віруючих Української Православної Церкви.

Ваші співбрати та співпрацівники, члени координаційної ради Міжнародного правозахисного об’єднання «Церква проти ксенофобії та релігійної дискримінації»:

+ ТИМОФЕЙ, митрополит Вострський, екзарх Пресвятого Гробу Господнього на острові Кіпр (Єрусалимська Православна Церква);
+ ФЕОДОСІЙ, архієпископ Севастійський (Єрусалимська Православна Церква);
+ МАРК, митрополит Берлінський і Германський, перший заступник голови Архієрейського Синоду РПЦЗ;
+ ІОАННІКІЙ, митрополит Чорногорський і Приморський (Сербська Православна Церква);
+ ГАВРИЇЛ, митрополит Ловчанський (Болгарська Православна Церква);
+ ФЕОДОСІЙ, митрополит Черкаський і Канівський (Українська Православна Церква);
Протоієрей Дмитрій Сидор, правозахисник, настоятель Ужгородського кафедрального Хресто-Воздвиженського собору (Українська Православна Церква).

До привітань, слів підтримки та добрих побажань, висловлених у цьому листі, приєднуються юридичні учасники Міжнародного об’єднання – неурядові правозахисні організації з консультативним статусом при Економічній та Соціальній раді Організації Об’єднаних Націй:
• “Public Advocacy”,
• «VSI Zmogaus teisiu apsauga»,
• «European institute for religion and law»,
• та інші учасники та партнери Міжнародного правозахисного Об’єднання «Церква проти ксенофобії та релігійної дискримінації».

30 січня 2024 року

Липень 2024