Митрополит Феодосій звершив відспівування спочилого клірика Київської єпархії (+ВІДЕО)

5 лютого 2024 року, на запрошення сім’ї спочилого клірика Київської єпархії прот. Володимира Хоменка, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив заупокійну Літургію та відспівування прот. Володимира в храмі на честь Зачаття Іоанна Предтечі в м. Києві.

Його Високопреосвященству співслужили: секретар Київської єпархії по м. Києву протоієрей Віктор Іващук, благочинний Святошинського благочиння протоієрей Василій Алексик, благочинний Печерського благочиння протоієрей Володимир Косточка, настоятель храму протоієрей Адам Кучмій, духовенство м. Києва та гості у священному сані.

На богослужінні пролунали заупокійні молитви за спочилого протоієрея Володимира Хоменка. Священик відійшов до Господа 2 лютого внаслідок серцевої хвороби.

Після Літургії митрополит Феодосій звернувся до духовенства і парафіян зі словом духовної розради. Архіпастир згадав особистий досвід служіння і спілкування з покійним протоієреєм Володимиром, відзначивши його людські якості: доброту, щирість, простоту і відкритість до духовних потреб людей. Завдяки цим якостям священик зміг воцерковити і привести до Христа багатьох своїх духовних чад.

Потім відбувся Чин Поховання спочилого священика. Наприкінці богослужіння до віруючих звернувся протоієрей Адам Кучмій. Отець Адам наголосив, що новопреставлений протоієрей Володимир з дитинства і до останніх днів життя вирізнявся особливою любов’ю до храму і богослужіння, а також старанністю в несенні церковних послухів. Його плідне і жертовне служіння Богу і Церкві у священному сані тривало понад 20 років.

Після того, як тіло спочилого клірика духовенство з молитвою обнесло навколо храму, було звершено його поховання на новому кладовищі села Петропавлівська Борщагівка.

***
Протоієрей Володимир Хоменко народився 4 січня 1978 року в місті Києві, де закінчив середню школу №50. У 1995-1999 роках навчався в Київській духовній семінарії, після закінчення якої в 1999-2003 роках продовжив навчання в Київській духовній Академії.

6 жовтня 2002 року єпископом Переяслав-Хмельницьким Митрофаном (Юрчуком) у Києво-Печерській Лаврі висвячений у сан диякона.

18 лютого 2003 року висвячений у сан священика митрополитом Київським і всієї України Володимиром (Сабоданом).

Клірик звершував своє служіння в різних храмах столиці, останніми роками – у храмі Зачаття святого Іоанна Предтечі в м. Києві.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Липень 2024