«ЗА ВІРНІСТЬ ЦЕРКВІ ТА МУЖНІСТЬ» – в Черкаській єпархії заснована відзнака для духовенства та мирян під час випробувань для Церкви

У зв’язку із складними суспільними та міжконфесійними умовами, в яких сьогодні опинилася Українська Православна Церква в цілому, та Черкаська єпархія, зокрема, та в зв’язку з необхідністю моральної підтримки вірних священнослужителів і вірян, які продовжують твердо й непохитно захищати свою віру та Церкву в цих умовах, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія в Черкаській єпархії заснували особливу нагороду – відзнака «ЗА ВІРНІСТЬ ЦЕРКВІ ТА МУЖНІСТЬ». Відзнакою будуть нагороджуватися клірики, ченці, черниці та миряни, які проявили стійкість у вірі та мужність в цей непростий час випробувань.

Відзнака «ЗА ВІРНІСТЬ ЦЕРКВІ ТА МУЖНІСТЬ» Черкаської єпархії представляє собою нагрудний знак – рівнокінечний рубіновий хрест на колодці з бордово-золотої стрічки. В центрі хреста розташована ікона небесного покровителя Черкащини – святого преподобномученика Макарія, архімандрита Переяславського і Канівського, чудотворця. Всі відзнаки «ЗА ВІРНІСТЬ ЦЕРКВІ ТА МУЖНІСТЬ» попередньо освячуються на мощах святого преподобномученика Макарія.

Відзнакою «ЗА ВІРНІСТЬ ЦЕРКВІ ТА МУЖНІСТЬ» Черкаської єпархії будуть нагороджуватися:

1. Священнослужителі, які проявили вірність святій Православній Церкві та мужність, відстоюючи свою віру і захищаючи свої храми від захоплення розкольниками та іншими сторонніми особами.

2. Ігумени, ігумені, ченці та черниці монастирів, які твердо і без хитань стоять у Православній вірі та вірності своїй тисячолітній батьківській Православній Церкві, проповідуючи канонічну правду народу Божому, зберігаючи вікові традиції чернецтва та богослужбової практики вітчизняних монастирів.

3. Миряни, які:
 – постраждали, захищаючи свої храми від захоплення розкольниками;
 – активно свідчать про канонічну правду Церкви, не боячись захищають свою Церкву там, де це потрібно;
 – займаючи посади, високі положення і пости у різних сферах суспільного життя Черкас та Черкащини, не бояться допомагати та захищати Українську Православну Церкву, не дивлячись на зовнішній тиск.

4. Священнослужителі та миряни, які самовіддано трудяться в пастирській, інформаційній, юридичній та інших сферах, захищаючи канонічну Українську Православну Церкву та права її вірних від порушень та дискримінації.

5. Священнослужителі Черкаської єпархії, які хоча свого часу і ухилилися в розкол, але щиро розкаялися, повернулися в лоно Матері-Церкви та мужньо подолали у ввірених їм релігійних громадах всі негативні наслідки свого відступлення.

27 червня відзнаки «ЗА ВІРНІСТЬ ЦЕРКВІ ТА МУЖНІСТЬ» Черкаської єпархії були освячені митрополитом Черкаським і Канівським Феодосієм на мощах святого преподобномученика Макарія, архімандрита Переяславського і Канівського, чудотворця, які покояться в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси.