Выбрать страницу

Єпископ Боярський Феодосій звершив Літургію в Неділю 33-ю після П’ятидесятниці (ОНОВЛЕНО)

Єпископ Боярський Феодосій звершив Літургію в Неділю 33-ю після П’ятидесятниці (ОНОВЛЕНО)

17 січня, в Неділю 33-ю після П’ятидесятниці, день пам’яті Собору 70-ти апостолів, вікарій Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій звершив Божественну літургію у Хрестовоздвиженському храмі м.Києва.

Його Преосвященству співслужило духовенство храму.

На завершення Літургії єпископ Феодосій вимовив проповідь:

Сьогодні, в неділю перед Богоявленням, Церква молитовно згадує Собор 70-ти апостолів Христових. Хто були ці 70 апостолів? Ми добре знаємо про дванадцять апостолів. Але крім найближчих дванадцяти учнів у Спасителя було ще друге коло учнів, і навіть третє. До другого кола входило 70 осіб, а до третього – 500. Це були люди, які не завжди і не скрізь ходили зі Спасителем, але вони послідували Його вченню і були наставляємі в словах Істини і Благовістя дванадцятьма найближчими учнями. Після Вознесіння Господнього вони рознесли Благу Вість по всьому світу.

У число 70-ти входив і апостол і євангеліст Марк. Він був найближчим учнем апостола Петра. Сьогодні за богослужінням ми чули початок його Євангелія. Апостол Марк без розкриття передісторії, яку ми знаходимо в інших євангелістів, відразу починає свою розповідь з того, як Христос приходить хреститися від Іоанна Хрестителя в Йордані. У цій же першій главі від Марка ми дізнаємося і про обрання апостолів, і про вигнання нечистого духа, і про зцілення тещі апостола Петра, і про інші чудесні зцілення, які звершив Спаситель.

Євангеліє від Марка в цьому плані особливе. Воно відрізняється від інших трьох Євангелій лаконічністю, короткістю і як би “стислістю”. У ньому часто зустрічається прислівник «відразу». Коли інші Євангелісти говорять «потім», або «після цього», або якось інакше переходять від події до події, у євангеліста Марка вся розповідь гранично стисла, а події слідують безпосередньо одна за іншою, одна закінчується і «відразу» починається інша. Можна припустити, що євангеліст Марк, який писав для язичників Римського світу, намагався максимально полегшити оповідь для сприйняття світської і метушливої людини, не ускладнюючи текст подробицями і відступами від основної лінії розповіді. У цьому Євангелії видна логічна чіткість і єдина Богодухновенна лінія розповіді. Можливо, що це обумовлено також і тим, що апостол Марк був учнем первоверховного апостола Петра – людини ревної, гарячої та прямолінійної.

1DSC_0115Завдяки лаконічності та простій нитці викладу Євангельської історії, Благовістя від Марка дуже зрозуміле, доступне і сучасне нам. Його розповідь легка для розуміння сучасної людини, яка часто в суєті і турботах життя не схильна проникати в суть речей глибоко, і якщо навіть хоче щось дізнатися, то лише по-швидкому, не заглиблюючись – зовсім як житель язичницького Риму І століття. Саме для таких людей і писав апостол Марк. Він звертав свою розповідь до язичників, а на кого найбільше своєю поведінкою схожий наш сучасник, як не на язичника?

Тому дуже важливо і нам у нашій суєті й постійному розсіянні уваги і душевних сил, регулярно читати Євангеліє. Євангеліє від Марка буде дуже корисно тим людям, які готові дізнатися більше про Христа, готові читати Святе Письмо, але, як їм здається, не мають для цього часу. Через Євангеліє від Марка вони зможуть зробити перший крок у вірі, відкрити для себе священну історію Нового Завіту, яка приведе їх до повноцінного благодатного життя в Бозі.

[ audio mp3=”https://cherkasy.church.ua/files/2016/01/2016-01-17.mp3″][/audio]

Количество просмотров: 337

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!