“За накатаною схемою”: як використовуючи бюджетників, намагаються “перевести” до ПЦУ наступний черкаський храм (+ВІДЕО)

17 серпня 2023 р. у Черкасах сталася чергова провокація за участю прихильників ПЦУ. До храму на честь свт. Софронія Іркутського, розташованого в мікрорайоні Дахнівка, завітала група професійних пцу-шних рейдерів з метою підготовки “переходу” громади в юрисдикцію своєї структури.

На “причепі” у загарбників для масовки прийшла пасивна група працівників бюджетних установ м. Черкаси, близько п’ятдесяти людей, які не мають відношення ні до громади Софроніївського храму, ні до Православної Церкви як такої. Заводіями серед “протестувальників”, як водиться, були кілька “священиків” ПЦУ.

Зібравшись біля Софроніївського храму, у супроводі поліції та “незалежних” журналістів черкаських ЗМІ, перед об’єктивами фото- та відеокамер, сторонні для Софроніївської парафії люди, під гучні вигуки антицерковних гасел, провели показну “реєстрацію членів церковної громади”, альтернативну реальній Свято-Софроніївській громаді парафії, що є юридичною особою з фіксованим членством, до якої рейдери, які прийшли під храм, де-факто і де-юре не мають жодного відношення.

У цей самий час реальна громада храму, в кількості кількох сотень вірян, що стала навпроти провокаторів, молилася єдиними вустами і єдиним серцем, виконуючи Символ віри, сповідуючи свою непорушну вірність Єдиній, Святій, Соборній і Апостольській Церкві.

Але як приїжджі активісти, так і “незалежні” журналісти оминули увагою активну присутність численних вірян УПЦ, переважну більшість з яких становили постійні парафіяни Софроніївського храму, його будівничі та благодійники. І це не дивно. Адже головною метою протестувальників була підготовка рейдерського захоплення чужого храму, і водночас – створення миловидної картинки “одностайної готовності вірян” перейти в “правильну” Церкву і піти подалі від “московських попів”. Переслідуючи таку саму мету, поліція не підпускала справжніх парафіян до реєстраційних столів рейдерів, щоб православні своїм виглядом не псували кадр.

Настоятель Софроніївського храму, який віддав його будівництву 25 років свого життя, протоієрей Анатолій Чортополох, називає останні події зухвалою та цинічною спробою черговий раз у Черкасах провернути рейдерську схему захоплення храму УПЦ. У ці скорботні дні гнану громаду храму прийшли підтримати священики з інших храмів міста та області. “Святі йшли на муки і смерть заради Христа – і ми повинні вистояти!” – такий полум’яний заклик не раз звучав цього дня з амвона Софроніївського храму з вуст справжніх пастирів Церкви.

Важливими порадами про те, як законно захищати права на храм, з парафіянами поділився настоятель Стрітенського храму м. Черкаси протоієрей Євгеній Буркацький, у якого нещодавно, слідуючи аналогічній “схемі”, рейдери з ПЦУ, за сприяння міської влади, захопили храм, а його самого вигнали з багатодітною сім’єю на вулицю, залишивши без житла.

Неспокійний для православних черкащан день закінчився справжнім голосуванням громади Софроніївської парафії всередині самого храму. Кілька сотень вірян ще і ще раз одноголосно підтвердили свою вірність Українській Православній Церкві та її Предстоятелю – Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.

Однак, на превеликий жаль, продовження цієї історії не вселяє оптимізму. Не зраджуючи заздалегідь розробленому сценарію захоплення, наступного дня, 18 серпня, за складеними напередодні реєстраційними списками, подалі від храму і вірян, у міському Будинку культури (!), рейдери провели нові так звані “збори релігійної громади Софроніївського храму”, на яких і “перевели” храм у Дахнівці в підпорядкування ПЦУ.

Так замкнулася “оновлена” пцу-шна рейдерська схема захоплення чужої нерухомості та земельної ділянки – православного храму. “Незалежні” черкаські ЗМІ, які, як відомо, частково фінансуються посольствами західних країн, відзвітували про “черговий мирний перехід вірян до ПЦУ”.

Але сам храм поки що не захоплений. Тож, найімовірніше, найближчим часом нам доведеться очікувати спроб такого ж “мирного” захоплення Софроніївського храму представниками ПЦУ з традиційним для них застосуванням ломів і болгарок.

При цьому сотні реальних парафіян, духовенство храму і міста не мають наміру допустити цього беззаконня.
Віряни впевнені: вічна ганьба і вічний осуд у Бога чекає на тих чиновників, які, на догоду політичному популізму, дозволили штовхнути наше мирне і спокійне місто Черкаси на міжконфесійну війну! Немає вам прощення ні в цьому віці, ні в майбутньому!

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Апр