Божественна літургія у свято П’ятидесятниці в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси (+ВІДЕО)

4 червня 2023 р., у свято П’ятидесятниці, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси. Архієрею співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, ключар Архангело-Михайлівського кафедрального собору протоієрей Олексій Демченко та духовенство собору.

На Малому вході, з благословення митрополита Феодосія, єпископ Антоній удостоїв богослужбових нагород священнослужителів Черкаської єпархії за старанне служіння Церкві Христовій.

На богослужінні було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці Літургії єпископ Антоній звернувся до парафіян собору з проповіддю. Привітавши віруючих зі святом П’ятидесятниці, архієрей зазначив, що таємниця Святої Трійці незбагненна, але приваблива для душі людини, оскільки в ній прихована таємниця нашого спасіння. Архіпастир побажав усім осягнути цю таємницю, яку Бог відкриває кожному, хто виконує Його заповіді, набуваючи смирення, яке закликає на людину благодать Святого Духа.

***
Цього дня ми згадуємо дивовижну подію, що сталася на зорі християнської ери. Виконавши заповідану Своїм учням обітницю, Господь чудесним чином ниспосилає їм Святого Духа у вигляді язиків полум’я. Після такого осяяння апостоли стали ревними проповідниками і Слово Христове стало відкритим для людей з різних країн, які розмовляють різними мовами, але щиро бажають прийти до пізнання Істини.

Відтоді щоразу ми стикаємося з живим Богом, беручи участь у церковних богослужіннях і Таїнствах. Під час Хрещення і Миропомазання новоначальний християнин отримує печатку дару Духа Святого – міцну божественну огорожу від диявольського впливу. Беручи участь у Божественній Літургії та причащаючись Святих Тайн, ми стаємо очевидцями чудесного явлення Святої Трійці, коли Бог Отець посилає Святий Дух на хліб і вино, які перебувають на Престолі і які, як і в день Таємної вечері, стають істинними Тілом і Кров’ю Бога Сина Іісуса Христа. Таким чином, ми стаємо учасниками Святої Євхаристії, приймаючи в себе всю повноту триєдиного Божества.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Октябрь 2024