Архієпископ Феодосій доставив у Введенський Обиденний храм на Теремках-1 ковчег з частиною мощів святителя Луки Кримського (+ВІДЕО)

12 квітня, напередодні свята Похвали Пресвятої Богородиці (Суботи Акафіста) і пам’яті Данівської чудотворної ікони Божої Матері, вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій звершив утреню з читанням Акафіста у Введенському Обиденному храмі на Теремках-1. Його Високопреосвященству співслужило духовенство храму.

Богослужіння свята Похвали Пресвятої Богородиці має особливість, яка відрізняє його від всіх інших церковних служб. Під час утрені особливим чином звершується акафіст Богоматері: він розділений на чотири частини і урочисто виповнюється хором. Саме свято встановлене в IX столітті в пам’ять про неодноразове звільнення Пресвятою Богородицею Константинополя від ворогів, акафіст створений ще в VII столітті.

Перед богослужінням, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, архієпископ Феодосій доставив до храму ковчег з часткою мощів святителя і сповідника Луки, архієпископа Кримського (Войно-Ясенецького). Після закінчення утрені Високопреосвященним владикою в співслужінні духовенства було звершено молебень з помазанням єлеєм перед мощами святителя Луки. По закінченні богослужіння владика вимовив проповідь.

Ковчег з мощами великого святого нашого часу – ієрарха і хірурга, шанованого в усьому православному світі, з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія пробуде у Введенському храмі на Теремках-1 (пр. Глушкова 17Б) до ранку понеділка, 15 квітня. Мощі доступні для поклоніння віруючих щодня з 9:00 до 19:00, молебні святителю Луці з помазанням єлеєм о 12:00.