Архієпископ Феодосій співслужив Предстоятелю та взяв участь в архієрейській хіротонії новообраного вікарія Бориспільської єпархії (+ВІДЕО)

13 квітня 2019 року, в суботу 5-ї седмиці Великого посту, свято Похвали Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили митрополит Хустський і Виноградівський Марк, намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим, архієпископ Боярський Феодосій, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Бердянський і Приморський Єфрем, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Шумський Іов, єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, єпископ Васильківський Миколай, єпископ Гостомельський Тихон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Дубенський Пимен, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Згурівський Амвросій, викладачі Київської духовної академії та духовенство Києво-Печерської Лаври.

За богослужінням відбулася хіротонія архімандрита Амвросія (Вайнагія) в єпископа Згурівського, вікарія Бориспільської єпархії.

Перед початком Божественної літургії був звершений особливий чин, який є частиною архієрейської хіротонії. Кандидат  у єпископський ступінь священства виголосив сповідання віри та дав обітниці берегти правила Апостолів, Вселенських і Помісних Соборів та отців Церкви. Завершився чин многоліттям Предстоятелю, архієреям, церковному народу та ставленику.

Богослужбові піснеспіви виконували студентські хори Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка) та архімандрита Леонтія (Тупкала).

За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та про єдність Православної Церкви.

На завершення богослужіння Предстоятель звернувся до єпископа Згурівського Амвросія зі Словом і вручив йому архієрейський жезл. За традицією ієрарх подав віруючим своє перше архіпастирське благословення та приймав вітання.

Нагадаємо, Священний Синод Української Православної Церкви на своєму засіданні 3 квітня 2019 року ухвалив рішення про обрання клірика Київської єпархії, проректора КДА з виховної роботи архімандрита Амвросія (Вайнагія) єпископом Згурівським, вікарієм Бориспільської єпархії. Наречення у єпископи відбулось 5 квітня 2019 року у Аннозачатіївському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

« Мар