Керуючий Північним київським вікаріатством єпископ Боярський Феодосій взяв участь в засіданні Собору єпископів Української Православної Церкви

29 січня на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври під головуванням Предстоятеля УПЦ відбулося засідання Собору єпископів Української Православної Церкви, під час якого Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій виступив з доповіддю.

Всього з 90 архієреїв Української Православної Церкви на Соборі були присутні 75, з яких 48 єпархіальних архієреїв, 26 вікарних і один, котрий перебуває на спокої.

Право голосу на Соборі єпископів мали єпархіальні та всі вікарні архієреї – загалом 83 архієреїв Української Православної Церкви, з яких 74 були присутні на Соборі.

Згідно зі Статутом про управління УПЦ, кворум складають 2/3 його членів, тобто 56 архієреїв. Таким чином Собор єпископів відбувся за наявності кворуму.

Собор єпископів УПЦ звернувся до кліру, чернецтва та мирян Української Православної Церкви. У своєму Зверненні єпископат УПЦ одностайно засудив спроби внесення політичної та націоналістичної ідеології будь-яких спрямувань в церковне середовище. Преосвященні владики нагадали, що Церква не повинна мислити в категоріях політики чи геополітики, адже це є несумісним зі вченням Святого Письма і природою Церкви.

Насамкінець, Собор єпископів закликав боголюбиву паству Української Православної Церкви звершувати свій християнський подвиг в молитві і благочесті, «залишаючись світлом для світу й сіллю землі, укріплюючи єдність духу в союзі миру».

Нагадаємо, перед Собором єпископів УПЦ відбулося чергове засідання Священного Синоду (Журнали засідання опубліковано).

За матеріалами Синодального інформаційного відділу УПЦ

« Мар