Архієпископ Феодосій очолив Літургію у день свята Воздвиження Хреста Господнього

27 вересня, в день свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій очолив Божественну літургію в кафедральному Михайлівському соборі Черкас. Його Високопреосвященству співслужило соборне духовенство.

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви про закінчення епідемії коронавірусу та про лікарів, які ведуть боротьбу за життя і здоров’я хворих.

На завершення богослужіння владика звернувся до присутніх парафіян з повчальним словом на тему значення шанування Хреста Господнього.

Після цього архієрей та духовенство звершили чин славлення та вклонились Хресту.

27 вересня православні християни згадують дві події. У 326 році в Єрусалимі був знайдений хрест, на якому розіп’яли Іісуса Христа. Сталося це близько гори Голгофи, де був розп’ятий Спаситель. І друга подія – повернення Животворящого Хреста з Персії, де він перебував у полоні. У VII столітті повернув його в Єрусалим грецький імператор Іраклій. Обидві події об’єднувало те, що Хрест перед народом воздвигали, тобто підіймали. При цьому направляли його на всі сторони світу по черзі, щоб люди могли вклонитися йому і розділити один з одним радість знайдення святині.

« Фев