В день пам’яті апп.Петра і Павла архієпископ Феодосій співслужив Предстоятелю у Києво-Печерській Лаврі (+ВІДЕО)

12 липня, у день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили: намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон; архієпископи: Гурій (Кузьменко), Бучанський Пантелеімон, Яготинський Серафим, Боярський Феодосій, Вінницький і Барський Варсонофій, Фастівський Даміан; єпископи: Діонісій (Константинов), Олександрійський і Світловодський Боголєп, Васильківський Миколай, Хотинський Веніамін, Білогородський Сильвестр, Згурівський Амвросій, лаврське духовенство та гості обителі.

Після читання Святого Євангелія до парафіян і численних паломників зі словом проповіді звернувся митрополит Павел.

Відзначаючи це свято, Свята Церква оспівує образ грішників, що виправляються: в апостолі Петрі — того, хто відрікся від Господа, та розкаявся, в апостолі Павлі — того, хто противився проповіді Господній, але згодом сам увірував.
Петро — один із перших учнів Христа. До того, як Господь покликав його за Собою, святий апостол був простим рибалкою. Він залишив свій дім та сім’ю і пішов за Христом. За його твердість Іісус нарік йому ім’я Петро, що означає «камінь».
Апостол Павел до навернення у християнство був іудеєм і жорстоко переслідував Церкву Божу та спустошував Її. Та коли розкаявся, почав провадити праведне життя, проповідувати й творити дива.
Обидва апостоли постраждали за віру Христову в один день у 67 році в Римі за часів правління імператора Нерона. Павел, як римський громадянин, був «усічений мечем» (тобто обезголовлений), Петро — розіп’ятий. Оскільки він вважав, що негідний бути розіп’ятим на хресті як Спаситель, його, за власним проханням, розіп’яли головою донизу.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії Предстоятель привітав владику Павла з днем небесного покровителя, побажавши імениннику, щоб «молитвами святих апостолів Петра і Павла Господь невпинно зберігав Вас у доброму здоров’ї, дарував мир душевний, допомагав в несенні довіреного Вам послуху Намісника найдревнішої на Русі обителі й привів до вічної радості у Царстві Небесному». В свою чергу митрополит Павел подякував Блаженнішому Владиці за тепле поздоровлення.

На завершення Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем небесного покровителя, після чого призвав на паству Боже благословення.

Біля Дальніх печер паломникам була запропонована трапеза з нагоди свята.

Напередодні ввечері Блаженніший Митрополит Онуфрій  очолив всенічне бдіння у цьому ж соборі.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

« Фев