Черкаські гімназисти вклонилися святиням Чернівецької єпархії

З 18 по 20 червня 2024 року відмінники Черкаської православної гімназії отримали неймовірний подарунок від митрополита Черкаського і Канівського Феодосія – триденну поїздку до Свято-Вознесенського Банченського монастиря. Для них ця подорож стала пам’ятною і незабутньою. На початку літніх канікул учні отримали змогу не лише відпочити від шкільних занять, а й провести вільний час із користю для душі.

Банченський монастир – відносно молодий, йому трохи більше 30 років. Закладка обителі відбулася 1992-го року. Її благоустрій тривав близько 20 років. Сьогодні монастир зустрічає прочан величним архітектурним ансамблем, який органічно вписується в місцевий ландшафт. Богослужіння тут звершуються братією як церковнослов’янською, так і румунською мовами. Також обитель відома тим, що на її території трудами намісника – вікарія Чернівецької єпархії митрополита Банченського Лонгіна (Жар), було створено дитячий будинок, де знайшли теплий притулок безліч знедолених дітей.

По приїзду в обитель, гімназисти та їхні вчителі передали для дітей-сиріт, які проживають у Банченському монастирі, свіжі фрукти з Черкащини та різні вироби, зроблені руками школярів. Після гостинної зустрічі діти провели літній вечір у прогулянках мальовничою територією монастиря.

Наступного ранку черкаські школярі мали змогу помолитися на братській Літургії, а охочі повністю відчути монастирський ритм життя – відвідати нічну Літургію. Після сніданку відбулася захоплива екскурсія територією обителі. Потім дітей відвезли до монастирського скиту на честь св. блж. Ксенії Петербурзької, де вони не тільки помолилися біля шанованих святинь, а й поласували смачними персиками і черешнями з березовим соком.

У монастирському скиту також відбулася зустріч черкаських паломників із митрополитом Лонгіном, який благословив дітей і дав їм важливі духовні настанови.

Після обіду знайомство з церковним життям західної єпархії продовжилося відвідуванням історичних пам’яток Чернівецької області. Зануритися в “переказ старовини глибокої” діти змогли, відвідавши стародавню Хотинську фортецю.

Споруду кам’яних укріплень Хотина заведено пов’язувати з Галицько-Волинським князівством і з ім’ям князя Данила Галицького, який бачив у цьому місці оборонний рубіж своєї держави. Тоді, у ХІІІ столітті, фортеця займала північну частину Замкової гори і становила приблизно третину від сучасної протяжності цитаделі. На півдні від замку розташовувався укріплений посад, оточений валами і дерев’яними стінами. У XV столітті фортеця була значно розширена і набула сучасного вигляду.

Гімназистам та їхнім наставникам – вчителям було проведено пізнавальну екскурсію Хотинським замком, під час якої вони дізналися багато нового про історію Чернівецького краю, що не завжди можна знайти на сторінках шкільних підручників.

Завершилася паломницька поїздка в Банчени приємним відпочинком на лоні природи з купанням у святому джерелі, що розташоване неподалік монастиря.

На зворотному шляху діти ділилися радісними спогадами про поїздку і дякували митрополиту Феодосію за можливість побувати на Чернівецькій землі, де так само, як і в рідних Черкасах, у часи випробувань лунає безперервна молитва за мир і спасіння християнських душ.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Июнь 2024