Повнота Черкаської єпархії молитовно відмічає річницю упокоєння митрополита Софронія

22 червня 2021 року виповнилася річниця, як відійшов до Бога видатний архіпастир, храмобудівнивничий, яскрава духовна особистість – митрополит Черкаський і Канівський Софроній. Вшанувати його пам’ять до черкаського кафедрального Архангело-Михайлівського собору, зведеного невтомними трудами й молитвами спочилого митрополита, з’їхалися численні пастирі, намісники й настоятельниці монастирів Черкащини, парафіяни.

Молитовні заходи, присвячені пам’яті владиці Софронія, очолив його спадкоємець – Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій. Владика очолив Божественну літургію, за якою були піднесені сугубі молитви за упокій душі митрополита Софронія.

Владиці Феодосію співслужили вікарні архієреї Черкаської єпархії – Преосвященний єпископ Золотоніський Іоанн, та єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, а також понад сто кліриків з усієї Черкаської та інших єпархій Української Православної Церкви.

Владика Феодосій вимовив слово у пам’ять митрополита Софронія.

По завершенні Божественної літургії відбулося освячення надгробного пам’ятника на місці поховання спочилого владики Софронія, а також соборна панахида.

Архієпископ Феодосій вручив високу церковну нагороду – орден святого апостола Андрія Первозваного – народному архітектору України, головному архітектору Черкаської області Дмитренку Василю Івановичу за активне сприяння у зведенні пам’ятного меморіала митрополиту Софронію.

Прес-служба Черкаської єпархії