Єпископ Антоній звершив Літургію в Неділю Хрестопоклонну в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси

19 березня 2023 р., у Неділю Хрестопоклонну, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив ранню Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси. Його Преосвященству співслужили клірики кафедрального собору.

На богослужінні було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після закінчення Літургії архієреєм і духовенством було звершено чин поклоніння образу Чесного і Животворящого Хреста Господнього, після якого єпископ Антоній звернувся до парафіян собору зі словом проповіді.

***

Хрест – це видимий знак торжества Божественної Любові. Також і розіп’ятий на Хресті Спаситель – це Переможець смерті, Руйнівник пекла і Руйнівник диявольської влади, який добровільно зазнав страти.

Хрестопоклонна Неділя нагадує кожному християнину про особисте хрестоносіння. Воно відбувається в глибині душі і виражається в покірливому прийнятті всіх життєвих обставин, які нам посилає Господь. Сенс хрестоносіння добре розкритий святителем Феофаном Затворником. Він пише, що хрест – це “всякого роду незручності, тяготи і скорботи, що налягають і ззовні, і зсередини на шляху сумлінного виконання заповідей Господніх”. Святитель наводить щодо цього вражаюче порівняння: “де християнин, там і цей хрест, а де немає цього хреста, там немає і християнина”.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ