Літургія та ієрейська хіротонія у свято Вознесіння Господнього в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси (+ВІДЕО)

25 травня 2023 р., у свято Вознесіння Господнього, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний архієрей Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси. Архієрею співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, духовенство собору та гості у священному сані.

На богослужінні було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після Великого входу, з благословення митрополита Феодосія, єпископ Антоній звершив ієрейську хіротонію над кліриком Архангело-Михайлівського кафедрального собору м.Черкаси архідияконом Іоанном Поліщуком.

На завершення богослужіння архієреєм і духовенством було звершено славлення святу Вознесіння Господнього.

***
Настав день, в який Господь Іісус Христос вознісся на Небеса. Закінчився шлях Його земного мандрування. Закінчена Його велична проповідь, що вразила уми і серця людей. Закінчено Його глибокі настанови учням, які тепер вони покликані повідомити всьому світу.

Спаситель виводить апостолів з Єрусалиму, піднімається разом з ними на гору Єлеон, благословляє їх і віддаляється вгору – в незвідану і нескінченну далечінь небосхилу. Для майбутніх проповідників Євангелія це, одночасно, і день прощання з Богом, і момент початку очікування нової зустрічі з Ним. Це день смутку апостолів за Учителем, який йде, але й день радості про прийдешнє зішестя Духа Святого – їхнього Утішителя і Покровителя у справі благовістя. Тому апостоли повертаються до Єрусалима не в печалі, а в радості, розуміючи, що Бог завжди буде поруч із ними. Цю радість про воскреслого Відкупителя Його учні пронесуть через усе життя і зроблять спадкоємцями такої радості всіх нас, які сподіваються на “воскресіння мертвих і життя майбутнього віку”.

Після Свого Вознесіння, незмінний Бог докорінно змінює наше занепале єство. Сенс сьогоднішнього свята чудово витлумачив в одній із проповідей святитель Лев Великий. “З усією належною урочистістю ми згадуємо цей день, у який наша слабка людська природа піднесена була у Христі над усім воїнством небесним, над усіма чинами ангелів, над усіма силами небесними, аж до самого престолу Бога Отця”, – виголошує святий архіпастир.

У день Вознесіння Господнього святість людини стала вже не заповітною мрією, а видимою реальністю. Христос піднявся в Небеса не примарно, не однією тільки душею, а разом із людським Тілом: постраждалим і пораненим, осяжним і видимим неозброєним поглядом Його учнів. І відтоді, за словом святителя Іоанна Златоуста, “не гаснуть вже світочі в душах; духовно і богонатхненно спалахує в тілі і в дусі вогонь благодаті, підтримуваний єлеєм Христа”.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Лют