Митрополит Феодосій очолив соборну Літургію трьох благочинь у Лебединському монастирі (+ВІДЕО)

5 квітня 2023 р., у середу 6-ї седмиці Великого посту, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Літургію Передосвячених Дарів у Свято-Миколаївському Лебединському жіночому монастирі. Його Високопреосвященству співслужили благочинний Городищенського округу протоієрей Іоанн Жигало, благочинний Катеринопільського округу протоієрей Віктор Криванич, благочинний Шполянського округу протоієрей Володимир Скрипничук, духовенство Городищенського, Шполянського та Катеринопільського благочинь, а також духовенство монастиря.

На Літургії молилися настоятелька обителі ігуменія Ніколая з сестрами.

На богослужінні було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

На Малому вході, за старанне служіння Церкві, митрополит Феодосій удостоїв богослужбових нагород кліриків Черкаської єпархії: протоієрея Іоанна Шимкевича – правом носіння другого хреста з прикрасами; протоієрея Михаїла Хом’яка – правом служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до Херувимської пісні; протоієрея Василя Голованича – правом служіння в митрі; протоієреїв Олексія Тимошенка та Сергія Ляша – правом носіння наперсних хрестів з прикрасами; ієрея Анатолія Черненка – правом служіння з палицею; священиків Олександра Прищепу, Валерія Галузинського, Олександра Підвезеного – правом служіння з набедрениками.

На завершення Літургії архіпастир звернувся до віруючих зі словом проповіді. Митрополит Феодосій наголосив на значенні Таїнства Святого Причастя і його благодатній дієвості в освяченні душі християнина і наближенні її до святості. Архієрей також закликав священнослужителів до уважного духовного життя та усвідомленого виконання їхнього головного завдання – бути знаряддям у руках Божих у справі спасіння людських душ.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Октябрь 2024