Соборне архієрейське богослужіння в Золотоніському жіночому монастирі

13 липня 2021 року у Свято-Покровському Красногірському Золотоношському жіночому монастирі відбулося урочисте соборне богослужіння з нагоди дня пам’яті святителя Софронія Іркутського. Божественну літургію та інші урочистості очолив Високопреосвященніший митрополит Миколаївський та Очаківський Питирим. Йому співслужили Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій, вікарії Черкаської єпархії Преосвященний єпископ Золотоніський Іоанн та Преосвященний єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, представники духовенства Черкаської та інших єпархій УПЦ. За літургією молилися сестри та настоятелька монастиря ігуменя Арсенія.

Життя святителя Софронія Іркутського, чия пам’ять звершується сьогодні, тісно пов’язана зі славетним Красногірським монастирем. Дитячі роки майбутнього святителя (у миру Стефан) проходили в містечку Березань Переяславського повіту Полтавської губернії, де оселилася родина після звільнення батька зі служби. З віком Стефан вступив до Київської духовної академії, де в той час навчалися два інших майбутніх святителя – Іоасаф, єпископ Бєлгородський і Павло, митрополит Тобольський. Отримавши духовну освіту, Стефан поступив в Красногорський Преображенський монастир (пізніше перейменований в Покровський, а з 1789 року перетворений в жіночий монастир), де вже служив його старший брат. 23 квітня 1730 року він прийняв постриг з ім’ям Софроній, на честь святителя Софронія, Патріарха Єрусалимського.

Під час Божественної літургії владика Питирим виголосив молитву з проханнями до Бога про подолання коронавірусної пандемії, допомогу лікарям і стражденним. Владика також звернувся до пристуніх з архіпастирським проповідницьким словом.

По завершенні літургії відбувся хресний хід довкола Свято-Преображенського (літнього) монастирського храму, де відбувалося богослужіння, з читанням Євангелія та кропленням численних вірян свяченою водою. Після Хресного ходу митрополит Питирим очолив соборну панахиду у пам’ять спочилого митрополита Софронія, з чиїм ім’ям також пов’язане відродження активного духовного життя і розбудова Красногірського монастиря.

Соборне богослужіння супроводжував братський хор Києво-Печерської Лаври.

На завершення богослужіння архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій подякував митрополиту Питириму та Преосвященним архіпастирям за спільні молитву та вшанування пам‘яті святителя Софронія в Золотоноші.

Прес-служба Черкаської єпархії

« Мар