Створено Юридичний відділ Черкаської єпархії Української Православної Церкви

Розпорядженням керуючого Черкаською єпархією архієпископа Феодосія створено Юридичний відділ Черкаської єпархії Української Православної Церкви. Основною діяльністю Відділу визначено правове забезпечення інтересів Черкаської єпархії та її структурних підрозділів, захист її прав.

Також були визначені наступні цілі і завдання Відділу:
• правовий супровід різних напрямків діяльності Черкаської єпархії;
• правова експертиза документів;
• представлення інтересів Черкаської єпархії в судах, органах державної влади, місцевого самоврядування, організаціях та закладах.

Діяльність Відділу буде відбуватися у наступних напрямках і формах:
• забезпечення законності в діяльності Черкаської єпархії;
• організація захисту майнових прав та законних інтересів Черкаської єпархії та її структурних підрозділів;
• консультація релігійних громад і священнослужителів Черкаської єпархії, зв’язана з роботою та юридичною діяльністю таких.

Відділу надані наступні права та покладені обов’язки:
• отримувати для ознайомлення та використання в роботі документи релігійних громад, нормативні акти та інші відомості для здійснення діяльності Відділу;
• перевіряти дотримання законності в діяльності структурних підрозділів Черкаської єпархії;
• залучати зі згоди правлячого архієрея керівників структурних підрозділів Черкаської єпархії для підготовки та контролю правових документів;
• отримувати необхідну консультативну допомогу в суді, адвокатурі, юридичних фірмах, інших закладах і організаціях;
• взаємодіяти з судово-правовими закладами по питанням, які входять в компетенцію Відділу.

Головою Юридичного відділу Черкаської єпархії Української Православної Церкви призначено секретаря Церковного суду Черкаської єпархії протоієрея Георгія Пограничного.