У черкаській Хресній ході в Неділю Торжества Православ’я взяли участь близько 5000 вірян

21 березня 2021 року, у Неділю Торжества Православ’я, по завершенні Божественної літургії у кафедральному Архангело-Михайлівському соборі віряни на чолі з архієпископом Черкаським і Канівським Феодосієм, разом з вікарним єпископом Золотоніським Іоанном та духовенством пройшли Хресною ходою, продемонструвавши у такий спосіб свою вірність непорушним канонам своєї віри та Православній Матері-Церкві. Також в Хресній ході, яка проводилася в цей день в Черкасах вперше, взяли участь ігумені та черниці з монастирів Черкаської єпархії.

Попереду урочистого шестя священики несли ковчег з частками святих чудотворних мощів, ікони Божої Матері «Черкаська», святого преподобномученика Макарія, мученика Даниїла Мліївського, новомучеників та сповідників Черкаських та інші святі образи.

Під час Хресної ходи її учасники зупинялися для молитви біля каплиці, зведеної на честь святих новомучеників і сповідників Черкаської землі, біля Хреста жертвам Голодомору та політичних репресій, біля церкви Спаса Нерукотворного у пам’ять жертвам Чорнобильської катастрофи та біля пам’ятника святителю і сповіднику Луці (Войно-Ясенецькому).

На завершення біля кафедрального собору пролунала архієрейська молитва за Україну, припинення війн, захисту від небезпечної вірусної хвороби, за процвітання та мир у нашій державі.

На прохання представників провідних телевізійних каналів архієпископ Феодосій відповів на запитання журналістів щодо головної мети сьогоднішнього церковного дійства. Владика висловив сподівання, що в майбутньому подібні ходи на свято Торжества Православ’я стануть доброю традицією і сприятимуть духовній єдності православної пастви.

Прес-служба Черкаської єпархії

« Мар