Відбулося відспівування клірика Черкаської єпархії протоієрея Іоанна Плешинця

28 березня 2022 р., в Покровському храмі с.Яснозір’я Черкаського благочиння було звершено Божественну літургію та чин відспівування новопреставленого настоятеля храму прот.Іоанна Плещинця.

З благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія богослужіння очолив вікарій Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн.

Високопреосвященному владиці співслужило духовенство Черкаського та інших благочиній єпархії.

Похований прот.Іоанн біля алтарної стіни Покровського храму, де він прослужив 26 років незмінним настоятелем.

Народився отець Іоанн 9 січня 1967 року у священицькій сім’ї в селі Іза Закарпатської області. Трохи згодом сім’я переїхала на Черкащину, де батько покійного отець Василій Плешинець почав служити у храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці в селі Старий Коврай, що на Чорнобаївщині.
По закінченню середньої школи і служби в лавах Радянської армії одружився з Тетяною Михайлівною Бубнюк. У шлюбі народилось двоє дітей: син Богдан, нині протоієрей, клірик Херсонської єпархії, та дочка Людмила.
Бажаючи послужити Церкві Христовій згідно поданного прохання 16 червня 1991 року Іоанн Васильович Плешинець рукопокладений у сан диякона, а 23 червня, через тиждень, у священника.
Першою парафією отця Іоанна було село Сагунівка Черкаського району, після чого у 1993 році разом з родиною переїздить на Закарпаття, де служить на парафії у смт. Вишково, Хустського району.
У 1996 році знову прийнятий у клір Черкаської єпархії, та призначений настоятелем Покровської парафії с. Яснозір’я Черкаського благочиння, де і прослужив до своєї кончини.
У 1997 році отець Іоанн розпочав у Яснозір’ї будівництво нового, величного, Покровського храму, який і був освячений архієпископом Черкаським і Канівським Софронієм у 2001 році. 10 квітня 2012 року нагороджений митрою, а восени 2021 року під час урочистого богослужіння з нагоди 20-ти річчя освячення храму, та 30-річчя священицького служіння митрополитом Черкаським і Канівським Феодосієм нагороджений орденом свт. Димитрія Ростовського.

Помер отець Іоанн 26 березня, на 56-му році життя раптово, пізно ввечері, внаслідок гіпертонічного кризу.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії